Był palec, nie ma palca. Koszmarna kontuzja zawodnika na gali CFFC 94

CFFC Rob Haydak Instagram

Świat sportów walki jest brutalny i niekiedy pokazuje swoje ponure oblicze tak, jak podczas czwartkowej gali CFFC 94, gdzie Khetag Pliev w co-main evencie z Devinem Goodale’em doznał koszmarnego urazu serdecznego palca lewej ręki.

Gala MMA odbywająca się w 2300 Arena w Filadelfii transmitowana była przez UFC Fight Pass. Po zakończeniu drugiej rundy walki co-main event w wadze półśredniej, Khetag Pliev (5-2) wrócił do swojego narożnika, a lekarz i jego zastępca zaczęli panikować.

Wszyscy szybko zorientowali się, że palec Plieva nie wystaje z rękawicy tak jak powinien i nie było wiadomo co się z nim stało:

Walka natychmiast została przerwana – zwycięzcą został Devin Goodale (4-0) – i rozpoczęły się poszukiwania palca Plieva. Announcer powiedział tym, którzy byli obecni na sali, że brakuje palca, a komentator CM Punk złożył mrożące krew w żyłach oświadczenie.

„To nie było złożone złamanie. To nie było złamanie. Jego palec zniknął”

Po dokładniejszym obejrzeniu powtórki, wydaje się, że problem wynikał z tego, że Goodale wyprowadził serię kopnięć na ręce Plieva. Kopnięcia musiały uszkodzić palec, a separacja nastąpiła podczas kolejnych sekwencji grapplingowych:

Po zakończeniu walki wieczoru, prezydent CFFC Rob Haydak oznajmił, że palec został znaleziony w wewnętrznej stronie rękawicy Plieva. Został on natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie poddano go operacji chirurgicznej w celu jego ponownego przyszycia.

Haydak opublikował zdjęcie ręki Plieva, gdy ten opuszczał halę:

Po zakończeniu operacji Pliev rozmawiał z Markiem Raimondi z ESPN i przedstawił aktualne informacje, dzieląc się zdjęciem swojego naprawionego palca:

„W drugiej rundzie złapał moją rękawicę jedną ręką i przytrzymał ją” – powiedział Pliev w rozmowie z ESPN. „Poczułem, że mój palec pękł. Pociągnął mnie za rękawicę i palec pękł. Walczyliśmy dalej. Kiedy skończyła się druga runda, zobaczyłem, że moja kość jest na wierzchu. Chciałem walczyć dalej, bo czułem, że mam tego gościa. Ale lekarz to zobaczył i przerwał walkę. „

Devin Goodale pokonał Khetaga Plieva przez TKO (kontuzja) – runda 2, 5:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *