Bruno Cappelozza vs Matheus Scheffel na czele 2022 PFL 5, Anthony Pettis vs. Stevie Ray w co-main evencie

Karta walk oraz dwa główne pojedynki gali 2022 PFL 5 zostały oficjalnie ustalone.

W piątej gali sezonu 2022 zawodnicy wagi ciężkiej i lekkiej będą starali się zgromadzić więcej punktów w rankingach PFL przed playoffami. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca w OTE Arena w Atlancie. W czwartek organizacja podała pełną rozpiskę tego wydarzenia.

W głównym pojedynku wieczoru mistrz wagi ciężkiej z 2021 roku Bruno Cappelozza zmierzy się z Matheusem Scheffelem. Cappelozza (15-5) po zwycięstwie przez TKO w pierwszej rundzie nad Stuartem Austinem na gali 2022 PFL 2 w Arlington, weźmie udział w swojej drugiej głównej walce w tym sezonie. Cappelozza ma obecnie sześć punktów na koncie w wadze ciężkiej, razem z Denisem Goltsovem i Renanem Ferreirą. Scheffel (15-8) również brał udział w tym samym wydarzeniu i będzie próbował się odbić po porażce z Ante Deliją.

W co-main evencie wystąpi były mistrz wagi lekkiej UFC Anthony Pettis przeciwko weteranowi UFC Steviemu Rayowi. Pettis (25-12) pokonał Mylesa Price’a przez poddanie w pierwszej rundzie na gali 2022 PFL 3 i zdobył sześć punktów w rankingu, przerywając jednocześnie złą passę dwóch porażek. Obecnie Pettis prowadzi w dywizji lekkiej, a mistrz z zeszłego sezonu Raush Manfio ma na koncie cztery punkty. Ray (23-10) będzie starał się wrócić na właściwe tory po przegranej przez jednogłośną decyzję z Alexem Martinezem w pierwszym tygodniu sezonu.

Karta główna

Walka wieczoru
265 lbs.: Bruno Cappelozza vs. Matheus Scheffel

Co-main event
155 lbs.: Anthony Pettis vs. Stevie Ray

145 lbs.: Chris Wade vs. Kyle Bochniak
265 lbs.: Renan Ferreira vs. Klidson Abreu

Karta wstępna
265 lbs.: Ante Delija vs. Stuart Austin
265 lbs.: Denis Goltsov vs. Sam Kei
265 lbs.: Ali Isaev vs. Jamelle Jones
145 lbs.: Bubba Jenkins vs. Saba Bolaghi
145 lbs.: Lance Palmer vs. Sheymon Moraes
145 lbs.: Brendan Loughnane vs. Boston Salmon
145 lbs.: Alejandro Flores vs. Ryoji Kudo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *