Brock Lesnar oblał drugi test antydopingowy przeprowadzony w dniu walki na UFC 200

Ethan Miller/Getty Images
Ethan Miller/Getty Images

Pojawiły się informacje dotyczące drugiego oblanego testu antydopingowego Brocka Lesnara, który został przeprowadzony w dniu walki na UFC 200.

Po tym jak okazało się, że na dwa dni przed galą UFC 200, Jon Jones wypadł z walki z Danielem Cormierem z powodu oblanego testu z czerwca, który wykazał stosowanie blokerów estrogenu, kilka dni po gali okazało się, że Brock Lesnar także oblał czerwcowe testy. Teraz dowiadujemy się, że Lesnar oblał drugi test przeprowadzony w dniu jego walki z Markiem Huntem.

Pierwsze informacje o oblanym teście Lesnara pojawiły się we wtorek rano, ale nie podano szczegółów dotyczących jakie niedozwolone środki stosował Brock. Dziś wiadomo, że były mistrz wagi ciężkiej UFC wpadł na tym samym blokerze estrogenu – Clomid , co Jon Jones.

W związku z oblaniem dwóch testów antydopingowych w tym jednego niezapowiedzianego, pojawiają się pytania dotyczące konsekwencji jakie będzie musiał ponieść Brock Lesnar. Ponieważ wcześniejsze przypadki przyłapania na dopingu pokazały nam, że NSAC karze zawodników grzywną oraz zawieszeniem, które maksymalnie może trwać dwa lata, to pojawiają się pytania, czy Brock Lesnar również zostanie ukarany w ten sam sposób. Czy Lesnar będzie musiał zapłacić grzywnę ze swoich 2,5 miliona zarobionych na walce bez względu na to, czy będzie chciał jeszcze walczyć w UFC?

Cytaty Bretta Okamoto z ESPN:

Mówiąc o tym, co wiemy w związku o potencjalnej grzywnie Lesnara z jego 2,5 miliona za walkę…

Wielu się zastanawia, czy w przypadku kiedy nie zdecyduje się dalej walczyć, „dlaczego miałby płacić grzywnę? On nie ubiega się już o licencję.”

Powiedziano mi, że NSAC odwraca proces pobierania grzywny na rzecz Skarbu Państwa, ponieważ te pieniądze należą do stanu Nevada, a nie NSAC.

Innymi słowy, kara grzywny nie będzie dla Lesnara jedyną karą, „nigdy nie nadamy ci naszej licencji.” To wykracza poza to.

Jak widać Brock Lesnar będzie musiał borykać się teraz nie tylko z Amerykańską Komisją Antydopingową USADA, ale także z Komisją Stanu Nevada NSAC.

2 thoughts on “Brock Lesnar oblał drugi test antydopingowy przeprowadzony w dniu walki na UFC 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *