Brian Ortega o walce z Maxem Holloway’em: „To będzie największa walka od czasu pojedynku Aldo vs McGregor”

(Hans Gutknecht, Los Angeles Daily News/SCNG)

Brian Ortega dzięki swojej imponującej wygranej z Frankie Edgarem zagwarantował sobie pojedynek o tytuł wagi piórkowej z mistrzem Maxem Holloway’em, który jego zdaniem będzie jedną z największych walk tej kategorii.

Według Ortegi, jego pojedynek z Holloway’em będzie największym starciem dywizji piórkowej od czasu walki Jose Aldo z Conorem McGregorem w 2015 roku. Bezsprzecznie będzie to walka dwóch znakomitych zawodników, którzy posiadają bardzo dobry bilans walk, Max Holloway ma 12 wygranych z rzędu, a niepokonany Ortega ma 6 zwycięstw z rzędu.

Brian Ortega miał sporo do powiedzenia na temat przyszłego pojedynku z Maxem Holloway’em w programie „The MMA Hour”:

„Kocham styl Holloway’a. Ludzie to mówią i ja powiem to jeszcze raz, mam wrażenie, że będzie to jedna z największych walk w wadze piórkowej UFC od czasów Conora i Aldo. To będzie znakomita walka pay-per-view, w której spotka się dwóch młodych facetów, którzy są głodni walki i mam wrażenie, że mamy podobne korzenie z których się wywodzimy. Zawsze był ze swoją drużyną od samego początku, podobnie jak ja. On ma grupę przyjaciół, ja mam grupę przyjaciół, on uwielbia surfować i ja uwielbiam surfować.

Hawajczyk kontra Meksykanin, obaj lubimy walczyć. Kocham tę walkę. To są pojedynki, na które czekam i cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w nich przez całe 25 minut i walczyć o tytuł mistrza świata.”

Chociaż walka nie została jeszcze zakontraktowana, to Holloway chce, aby odbyła się ona latem po tym, jak powrócił do pełni zdrowia po swoich kontuzjach i wskazał galę UFC 226, która odbędzie się 7 lipca. Na tej gali odbędzie się walka mistrzowska między mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem i mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem.

Podczas konferencji prasowej po gali UFC 222, Dana White stwierdził, że pojedynek Holloway vs Ortega musi się odbyć jak najszybciej. Z kolei w ubiegłym w odcinku „UFC Unfiltered”, Ortega powiedział, że rozmawiał z White’em i dostał od niego gwarancję, że to on będzie pierwszy w kolejce po pas. Ortega nie planuje jednak biernie oczekiwać na nadejście pojedynku.

„To takie surrealistyczne, ale nie świętuję, dopóki nie zdobędę tego pasa. Zostaję z założonymi zaślepkami na oczach i nadal będę etycznie pracował.”

4 thoughts on “Brian Ortega o walce z Maxem Holloway’em: „To będzie największa walka od czasu pojedynku Aldo vs McGregor”

  1. Edgar ze swoimi warunkami obijal go az sie trafil ten lokiec. Holloway go zniszczy. Chlopak jest utalentowany ale jeszcze za cienki w uszach aby startowac do Hollowaya. Musi jeszcze zrobic taki progres jak zrobil Holloway od swojej walki z rudym.

  2. Też uważam że to Ortega kontrolował walkę z Edgarem. Wydaje mi się że będzie bardzo trudnym przeciwnikiem dla Maxa. Będzie świetna walka. Ja także chcę oglądać w oktagonie Darrena Till’a. Jak pisałem kiedyś – to przyszłość UFC 🙂 Tak samo jak dwaj wymienieni powyżej.

  3. Może ja się nie znam, ale kontrolowanie walki z Edgarem przez nic nie robienie będąc na short notice to nie wydaje się dobry plan. Niemniej jednak chciałbym abyście mieli rację to bedzie lepsza walka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *