Brian Ortega chce pokonać Maxa Holloway’a, a potem celuje w Khabiba Nurmagomedova

(Hans Gutknecht/Los Angeles Daily News)

Niepokonany zawodnik wagi piórkowej UFC i pretendent do tytułu Brian Ortega zmierzy się w kolejnej walce z mistrzem Maxem Holloway’em na gali UFC 226, ale już teraz celuje w inne, większe wyzwanie.

Tym wyzwaniem miałby być pojedynek z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem. W rozmowie z MMAJunkie Ortega powiedział, dlaczego wierzy, że może odnieść zwycięstwo nad również niepokonanym Dagestańczykiem.

„Wziąłem walkę bez względu na wszystko, ale kiedy podejmujesz decyzję, nie myślisz nad nią w pełni. Kiedy zacząłem się w końcu nad tym zastanawiać, czułem podekscytowanie.

Niewiele osób prezentuje tak dobrą grę w parterze jak moja. Przeżywają to, ale to trochę nudne. Niewiele osób atakuje od dołu, zadając przy tym ciosy łokciami. Nie obierają takiej taktyki, ponieważ jej opracowanie zajmuje dużo czasu podczas gdy ja, dorastałem w tej sytuacji, gdzie zawsze byłem tym gościem na dole, zawsze bity przez innych. Musiałem więc dostosować moją grę do tej sytuacji.

Byłem ciekawy, co się stanie.

On jest na moim radarze. Teraz mam przed sobą wielką walkę, ale en pojedynek, na pewno, jest na moim radarze. Muszę odnieść zwycięstwo 7 lipca i mam nadzieję, że uda mi się stoczyć tę walkę później.”

Brian Ortega wierzy, że ma umiejętności, które pozwolą mu na rozbrojenie arsenału Khabiba Nurmagomedova, ale najpierw będzie musiał zmierzyć się z równie mocnym i groźnym rywalem jakim jest Max Holloway.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *