Brent Primus nowym mistrzem wagi lekkiej Bellatora przez kontuzję Michaela Chandlera

Michaelowi Chandlerowi nie udała się druga z rzędu obrona mistrzowskiego pasa wagi lekkiej, ponieważ przez fatalną kontuzję przegrał z Brentem Primusem na gali Bellator NYC/Bellator 180.

Na początku pierwszej rundy Brent Primus (8-0) wyprowadził mocne kopnięcie na głowę, które zablokował Michael Chandler (16-4). Primus nie poddawał się i zadawał kolejne kopnięcia zarówno na głowę, tułów jak i nogi i przy jednym z takich leg kicków, Chandler stracił równowagę i źle stawiając nogę doznał kontuzji lewej nogi, a dokładnie kostki. Próbował dalej walczyć i prowokował Primusa do zadawania ciosów, ale przy kilku próbach postawienia ciężaru na tej nodze Michael tracił równowagę i przewracał się. Sędzia zdecydował o przerwaniu walki i wezwaniu lekarzy, ponieważ uznał, że  Chandler nie jest w stanie kontynuować pojedynku. Decyzja sędziego nie spodobała się mistrzowi, który wciąż chciał walczyć, ale po konsultacji z lekarzami sędzia przerwał ostatecznie pojedynek.

Dla Michaela Chandlera była to porażka przerywająca dobrą serię czterech zwycięstw z rzędu i odbierająca mu tytuł mistrza. Zapowiedział jednak zaraz po walce, żeby Primus szykował się do rewanżu bo zamierza odebrać mu pas.

Dla niepokonanego i również mocno niedocenianego w tej walce Brenta Primusa była to najważniejsza wygrana w dotychczasowej karierze, ale kontuzja Chandlera w pierwszej rundzie nie pozwoliła na rozwinięcie się tej walce i pokazanie swoich możliwości.