Braulio Estima: „W tym roku moim priorytetem jest MMA”

Niedawno pisaliśmy o tym, że Roger Gracie podpisał kontrakt z UFC, ale jak widać to nie jedyna postać wywodząca się z BJJ, która próbuje swoich sił w MMA. Jednym z najbardziej znanych nazwisk Brazylijskiego Jiu Jitsu jest Braulio Estima, który zamierza sprawdzić swoje umiejętności w formule MMA. 

Kilka miesięcy temu, czarny pas BJJ żył w oczekiwaniu na podpisanie kontraktu z jakąś organizacją. Według źródeł zbliżonych do Estimy, te marzenie jest coraz bliżej. Przybliżony termin jego debiutu określa się na kwiecień tego roku.

„Rozmowy są prowadzone i lada chwila podpiszemy kontrakt. Omawiamy jeszcze dokładnie szczegóły. Grupa osób, które pomagają mi we wszystkim ogłosi konkrety w najbliższych tygodniach.”

Estima zdradził, że zainteresowane są nim aż trzy organizacje spoza Brazylii, ale nie ujawnia szczegółów. W 2012 roku chce się skupić głównie na karierze MMA.

„Chcę zadebiutować w tym roku. Chcę walczyć tylko na najważniejszych turniejach BJJ, ale to MMA będzie moim priorytetem w tym roku. Zamierzam walczyć na mistrzostwach świata ora turniejach no gi. Mistrzostwa świata będą świetną zabawą. Będzie tam wielu nowych zawodników, na których będę mógł przetestować nowe techniki”, wyjaśnił Estima.

„Jestem odpowiedzialny za organizację największych mistrzostw BJJ w Wielkiej Brytanii. 4 marca zrobię brytyjskie Pro World Trials a w maju BJJ British Open z ponad 1000 zawodników. Dodatkowo mam wiele projektów dotyczących rozpowszechnienia Jiu Jitsu na świecie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *