Brandon Moreno vs. Kai Kara-France 2 w walce o tymczasowy pas wagi muszej na UFC 277

W walce co-main event lipcowej gali UFC 277 o tymczasowy pas mistrza wagi muszej zmierzą się  Brandon Moreno i Kai Kara-France. Będzie to rewanż między tymi dwoma zawodnikami.

Mistrz wagi muszej Deiveson Figueiredo ma kontuzję ręki, która może go wykluczyć z walki do końca roku, dlatego organizacja postanowiła zestawić pojedynek o tymczasowy pas pod jego nieobecność. Były mistrz wagi muszej Brandon Moreno (19-6-2, 8-3-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) i pretendent do tytułu Kai Kara-France (24-9 1 NC, 7-2 w UFC, #2 w rankingu UFC) będą walczyć o tymczasowe mistrzostwo wagi muszej w rewanżu po dwóch latach od ich pierwszego pojedynku. „Assassin Baby” pokonał „Don’t Blink” przez jednogłośną decyzję na UFC 245.

Moreno ma za sobą trzy walki z Figueiredo. Pierwszy pojedynek zakończył się remisem, w drugim Meksykanin poddał Brazylijczyka, a w trylogii tytuł mistrza wrócił do Figueiredo.

Kara-France ma za sobą trzy solidne zwycięstwa. Nowozelandczyk pokonał przed czasem Rogerio Bontorina i Cody’ego Garbrandta a także wypunktował Askara Askarova.

Gala UFC 277 odbędzie się 30 lipca, prawdopodobnie w Dallas w Teksasie. Walką wieczoru będzie pojedynek rewanżowy o pas wagi koguciej kobiet między mistrzynią Julianną Peña a byłą mistrzynią Amandą Nunes.  Na gali zapowiedziano inne interesujace starcia, takie jak Derricka Lewisa z Sergeiem Pavlovichem, Magomeda Ankalaeva z Anthonym Smithem oraz Paulo Costy z Lukem Rockholdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.