Brad Tavares vs. Israel Adesanya walką wieczoru gali The Ultimate Fighter 27 Finale

Poznaliśmy walkę wieczoru gali TUF 27 Finale.

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła pojedynek, który będzie walką wieczoru gali The Ultimate Fighter 27 Finale. Głównym wydarzeniem wieczoru w hali T-Mobile Arena w Las Vegas, będzie starcie pomiędzy Israelem Adesanyą (13-0) i Bradem Tavaresem (17-4).

Israel Adesanya posiada nieskazitelny rekord w MMA. Do tej pory w zawodowych startach wygrał wszystkie – 13 pojedynków, dwanaście z nich kończąc przed czasem maksymalnie w 2 rundzie(!) Ostatni pojedynek przed dołączeniem do UFC stoczył w organizacji Hex Fighting Series, pokonując Stuarta Dare przez kopnięcie na głowę. Zawodnik z Nowej Zelandii występuje również w kickboxingu, posiadając bardzo dobry rekord (65-5-2). Walczył m.in. w prestiżowej federacji Glory. W poprzednim roku stoczył trzy pojedynki, dwa w formule K1 oraz jeden w MMA. W organizacji UFC zadebiutował podczas gali UFC 221 w Perth, pokonując Roba Wilkinsona przez TKO w 2 rundzie, za co został nagrodzony bonusem za występ wieczoru. W ostatniej walce zmierzył się z Marvinem Vettorim, którego pokonał po bardzo wyrównanej walce, zakończonej niejednogłośną decyzję sędziów.

Brad Tavares wygrał swoją ostatnią walkę przez TKO w 3 rundzie z Krzysztofem Jotko. Obecnie, znajduje się w passie czterech zwycięstw z rzędu. W przeszłości brał udział w 11 edycji programu TUF w którym doszedł do półfinału, przegrywając z Courtem McGee. W organizacji UFC wygrał 11 pojedynków, m.in. z Natem Marquardtem oraz Lorenzem Larkinem. Mierzył się również z największymi zawodnikami wagi średniej, Robertem Whittakerem czy Yoelem Romero.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *