Bracia Fertitta sprzedali swoje wszystkie udziały w UFC grupie WME-IMG

USA TODAY Sports

Bracia Lorenzo i Frank Fertitta oficjalnie rozstają się z biznesem związanym z MMA sprzedając wszystkie swoje udziały w UFC.

Bracia Fertitta, którzy w zeszłym roku sprzedali większość udziałów w UFC za ponad 4 mld dolarów grupie WME-IMG, teraz pozbyli się reszty swoich udziałów w spółce. Według raportu Forbes’a bracia Fertitta sprzedali pozostałe 5,8 procent udziałów grupie WME-IMG dzięki czemu całkowita wartość UFC osiągnęła obecnie ok. 5 mld dolarów.

Według raportu wynika, że w ubiegłym miesiącu WME-IMG otrzymało dodatkowe finansowanie w wysokości 1,1 mld dolarów, które wykorzystano na wykupienie niektórych mniejszościowych udziałowców pozostałych po sprzedaży UFC, które miało miejsce w zeszłym roku.

Wynika z tego, że przynajmniej część tego budżetu została wykorzystana do wykupienia udziałów braci Fertitta. Krążą również plotki mówiące o tym, że WME-IMG zamierza wykupić innego mniejszościowego udziałowca firmę Flash Entertainment, grupy z Abu Dhabi, która zakupiła 10 procent udziałów organizacji w 2010 roku.

Od czasu sprzedaży UFC grupie WME-IMG, bracia Fertitta nie odgrywali już żadnej roli w organizacji, ale jak się okazuje Lorenzo Fertitta uczestniczył w negocjacjach przy organizacji pojedynku Conora McGregora z Floydem Mayweatherem, ponieważ utrzymuje dobre relacje z wieloma zawodnikami.

Bracia Fertitta kupili UFC w 2001 roku za 2 miliony dolarów tworząc z niej przez lata największą organizację MMA na świecie, która została sprzedała w zeszłym roku za niebagatelną kwotę ponad 4 miliardów dolarów. Od momentu sprzedania UFC, bracia Fertitta skupili się na swojej działalności w kasynach, a ostatnio uruchomili firmę inwestycyjną o nazwie Fertitta Capital.

One thought on “Bracia Fertitta sprzedali swoje wszystkie udziały w UFC grupie WME-IMG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *