Bobby Green ogłosił zakończenie zawodowej kariery

Getty images / UFC

Występ na UFC on FOX 31 był dla Amerykanina ostatnim.

Na karcie wstępnej sobotniej gali UFC Bobby Green (24-9-1, 5-4-1 w UFC) rywalizował z Drakkarem Klose (10-1, 4-1 w UFC), pojedynek ten przegrał przez decyzję sędziów co skłoniło Amerykanina do zakończenia zawodowych zmagań.

W video zamieszczonym na instagramie Bobby powiedział:

Byłem przekonany, że wygrałem, ale mamy takich sędziów, wiesz. Ja jestem już skończony, odchodzę. Mam zamiar skupić się na moich dzieciach, na ich wychowaniu. Dużo swojego czasu poświęciłem temu sportowi kosztem mojej rodziny. Przechodzę na emeryturę. Nie chcę mieć do czynienia z tymi sędziami i stylem życia, który wiąże się z walkami.

Chce Wam wszystkim podziękować za wsparcie. Skasuję swoje konta w mediach społecznościowych i to wszystko. Bardzo Wam dziękuję i mam nadzieję, że zainspirowałem kogoś do zrobienia czegoś. To honor i błogosławieństwo, że to robiliśmy.

Green rozpoczął zawodową karierę w 2008r. Po stoczeniu 24 walk – w tym 19 wygranych – Amerykanin trafił do największej organizacji MMA na świecie, w której stoczył 10 pojedynków. W oktagonie UFC Bobby pokonał m.in. Josha Thomsona i Pata Healy’ego. W swojej karierze King rywalizował także na galach m.in. Strikeforce i KOTC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *