Blagoy Ivanov vs Marcin Tybura na gali UFC 260

Pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Blagoyem Ivanovem a Marcinem Tyburą to kolejne starcie dodane do karty walk gali UFC 260.

Walka Marcina Tybury z Blagoyem Ivanovem odbędzie się na karcie wstępnej UFC 260, która odbędzie się 27 marca w Las Vegas. Jej głównym pojedynkiem będzie rewanż pomiędzy mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem a Francisem Ngannou.

Marcin Tybura (21-6) jest numerem 15 w rankingu wagi ciężkiej UFC. 35-latek występuje w UFC od 2016 roku, ale dopiero teraz zaczyna mu się lepiej wieść po początkowych problemach w rywalizacji w Oktagonie. Po bilansie 4-5 w swoich pierwszych dziewięciu pojedynkach w tym trzema porażkami przez TKO, Tybura był zagrożony zwolnieniem. Jednak Marcin wygrał cztery ostatnie pojedynki w UFC dzięki czemu udało mu się wejść do rankingu. W swoim ostatnim występie, Tybura pokonał Grega Hardy’ego kończąc go przez TKO w drugiej rundzie. Tybura w ostatnich walkach pokazał bardzo solidne umiejętności zapaśnicze i nieraz udowodnił, że ma ciosy mogące znokautować rywala. Mimo, że na początku nie było zbyt kolorowo, Tybura w 2021 roku z pewnością jest na fali wznoszącej.

Blagoy Ivanov (18-4, 1 NC) jest numerem 13 w rankingu wagi ciężkiej UFC. 34-letni Bułgar jest w UFC od 2018 roku i uzyskał bilans 2-3 w pięciu występach w Oktagonie. Ma godne uwagi zwycięstwa w UFC nad Tai’em Tuivasa i Benem Rothwellem, ale oprócz tego ma przegrane przez decyzję z Juniorem dos Santosem, Derrickiem Lewisem i Augusto Sakai. Mimo porażki w dwóch ostatnich walkach, Ivanov jest wyżej notowany od Tybury, więc będzie bronił swojej pozycji w rankingu. Wygrana czy przegrana, należy oczekiwać, że były zawodnik Bellatora pokaże swoją wytrzymałość w walce z Tyburą, która powinna być emocjonującym pojedynkiem pomiędzy tymi dwoma zawodnikami dywizji ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.