BKFC zainteresowane zakontraktowaniem Juniora dos Santosa i Alistaira Overeema

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Bare Knuckle Fighting Championship chce dodać Juniora dos Santosa i Alistaira Overeema do swojej listy zawodników w wadze ciężkiej. Oferty zostały już wysłane do weteranów UFC po tym, jak zostali zwolnieni z organizacji.

W tym tygodniu gruchnęła wiadomość, że zarówno Junior dos Santos jak i Alistair Overeem zostali usunięci z rankingu wagi ciężkiej UFC. Niedługo potem poinformowano, że obaj zostali zwolnieni i potwierdzili tę wiadomość w swoich mediach społecznościowych.

Po tym jak Junior dos Santos i Alistair Overeem zostali zwolnieni, wielu fanów zastanawiało się co będzie z nimi dalej. Cóż, jeśli David Feldman, prezydent BKFC miałby o tym decydować, obydwaj zawodnicy dołączyliby do jego organizacji promującej walki na gołe pięści.

„Tak, jesteśmy zainteresowani zarówno Juniorem dos Santosem jak i Alistairem Overeemem. Nawiązaliśmy już kontakt z nimi i ich zespołami. Zobaczymy, co się wydarzy” – powiedział Feldman w wiadomości tekstowej dla BJPENN.com.

Junior dos Santos ma za sobą cztery przegrane walki i wszystkie cztery porażki przez TKO. Ostatnio walczył na UFC 256 przegrywając z Cirylem Gane. Podczas tej serii przegrywał również z Jairzinho Rozenstruikiem, Curtisem Blaydesem i Francisem Ngannou. Brazylijczyk ma jednak na swoim koncie znaczące zwycięstwa nad Stipe Miocicem, Derrickiem Lewisem i Cainem Velasquezem oraz jest byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC.

JDS otrzymał również propozycję walki z Marcinem Tyburą na UFC 260, ale odmówił i został zwolniony.

Alistair Overeem przy okazji ostatniej walki zapowiedział, że to jego ostatnia próba zdobycia tytułu mistrza wagi ciężkiej. 40-latek wszedł do pojedynku z Alexandrem Volkovem na UFC Vegas 18, mając za sobą dwie wygrane walki i w przypadku zwycięstwa prawdopodobnie znalazłby się w miejscu w którym mógłby zostać pretendentem do tytułu. Overeem przegrał jednak przez TKO w drugiej rundzie. Na swoim koncie ma jednak zwycięstwa m.in. nad Juniorem dos Santosem, Andreiem Arlovskim, Fabricio Werdumem i Brockiem Lesnarem.

Oprócz BKFC, Overeemem zainteresowała się również japońska organizacja RIZIN.

Na razie nie wiadomo, czy dos Santos i Overeem są zainteresowani walką bez rękawic, ale oferta na pewno zostanie przez nich rozpatrzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.