BJ Penn na otwarciu akademii braci Mendes

W niedzielę w Costa Mesa w Kalifornii miało miejsce otwarcie akademii braci Mendes – The Art of Jiu-Jitsu Academy. Rafael i Guilherme na tę okazję zaprosili kilku dobrze znanych posiadaczy czarnych pasów, wśród których znalazł się były mistrz UFC  BJ Penn.

 „Jesteśmy na tę chwilę przyjaciółmi z BJ Pennem. Poznaliśmy go przez naszego przyjaciela i sponsora Pata Tenore, założyciela RVCA. Widzieliśmy go na Hawajach w grudniu ubiegłego roku i gdy usłyszał, że otwieramy nowy gym, powiedział, że chce tu być.”

Na otwarciu BJ był nie tylko honorowym goście, ale i uczestniczył w pierwszym treningu. W 2000 r. Penn jako pierwszy zawodnik spoza Brazylii stanął na najwyższym podium Worldsów. Bracia Mendes zasugerowali mu by ponownie wystartował w tej elitarnej imprezie.

„Jesteśmy przekonaniu, że ten występ byłby udany. Jeśli przyjdzie trenować z nami, może wygrać jeszcze wiele Worldsów. (śmiech) Byłby to pierwszy nie brazylijski zawodnik który wygrał dwa razy mistrzostwo.”

Teraz jednak 33-letni Amerykanin skupia się na przygotowaniach do wrześniowej walki z Rory McDonaldem na UFC 152, a Rafael i Guilherme już zadeklarowali chęć pomocy mu.

„Liczymy na jego zwycięstwo, absolutnie. Mamy nadzieję dużo pomóc mu w Jiu Jitsu, by wygrał tę walkę przez poddanie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *