„Big” John McCarthy twierdzi, że MMA potrzebuje więcej kategorii wagowych

Rey Del Rio/Getty Images
Rey Del Rio/Getty Images

Ponieważ MMA jako sport stale się rozwija, organizacje muszą pamiętać, że wraz z rozwojem sportu one także muszą się rozwijać i adaptować się do nowych sytuacji.

Jedną z takich organizacji jest największa organizacja MMA na świecie UFC, która czyni chyba największe zmiany w środowisku Mixed Martial Arts. Największą zmianą było podjęcie współpracy z United States Anti-Doping Agency (USADA) na rzecz walki z nielegalnym wspomaganiem wśród zawodników walczących w Oktagonie. Inną ważną zmianą była regulacja kwestii związanych ze zbijaniem wagi przez zawodników i stosowaniem przez nich nawadniania przez użycie kroplówek.

Zmiany te spowodowały, że kilku zawodników zdecydowało się zmienić swoje dotychczasowe kategorie wagowe, ponieważ według nowych zasad nie mogli przeprowadzić zdrowego i bezpiecznego nawodnienia organizmu zaraz po ważeniu. To było również przyczyną do zorganizowania wcześniejszego ważenia zawodników aby monitorować proces zbijania wagi i nawadniania oraz pomóc im w dojściu do ich naturalnej wagi. Sędzia „Big” John McCarthy wierzy, że powinny być przeprowadzone jeszcze inne zmiany o których mówił w MMAJunkie Radio.

„To, co zostało zaproponowane, to pozbycie się kategorii 170 funtów i stworzenie dwóch kategorii 165 i 175 funtów, więc mielibyśmy jedną kategorię więcej. Istnieje również duży przedział między dywizjami 185 i 205 więc pomysłem jest stworzenie kategorii 195 między nimi, co daje nam już drugą dodatkową dywizję.

Jest jeszcze jedna kwestia, której organizatorzy, a zwłaszcza szef UFC Dana White nie jest zbyt przychylny, a moim zdaniem jest bardzo ważna. Musimy utworzyć kategorię cruiser po 205 i 225. Niektórzy mówią o 230 funtach.”

Jak oceniacie pomysł przedstawiony przez sędziego Johna McCarthy’ego?

4 thoughts on “„Big” John McCarthy twierdzi, że MMA potrzebuje więcej kategorii wagowych

  1. nie no, ja mysle, ze jeszcze kategoria wagowa 93+ dla gosci, co nie cwiczyli nic 7-10 lat oraz ta sama kategoria ale dla niepelnosprawnych Poza tym mogliby stwrzyc nowe kategorie wagowe dla blondynek, bo bez sensu, ze sa z brunetkami wymieszane

  2. LHW zmienić na 200 lbs.
    Wprowadzić Cruiser 220 lbs.
    Rozpiętość wagowa kategorii ciężkiej jest zbyt duza. Z drugiej strony w HW nie ma zbyt wielu zawodnikow, bo mało kto tak urośnie na kurczaku z ryżem… Ale nie uważam za uczciwe kiedy walczy zawodnik 230lbs z 260lbs, co nie jest rzadkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *