„Big” John McCarthy powraca do UFC

(foto: clan-mma.com)

„Let’s get it on!” – te słowa zna każdy fan MMA. Jest to zdanie, którym 'legendarny’ „Big” John McCarthy rozpoczynał walki w UFC przez wiele lat.

„Big” John McCarthy jest uważany za jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego sędziego w MMA. McCarthy dysponuje ogromnym doświadczeniem i stażem – sędziował on bowiem ponad 500 walk w UFC. Słynne zdanie zostanie wypowiedziane raz jeszcze, już wkrótce, na gali UFC on Versus 2 gdzie walką wieczoru będzie Jones vs. Matyushenko.

Finał The Ultimate Fighter: Team Hughes vs. Team Serra, który miał miejsce w grudniu 2007 roku był ostatnim eventem UFC dla McCarthiego. Sędziował wtedy walkę Roger Huerta vs. Clay Guida. Na dzień przed walką, „Big” John oficjalnie oznajmił, że to jego ostatni w roli sędziego w UFC.

Od odejścia z UFC, McCarthy nie próżnował. W 2008 otworzył swój własny ośrodek szkoleniowy dla sędziów MMA nazwany COMMAND (Certification of Officials for Mixed Martial Arts Development). Po tym jak otworzył swój ośrodek, John powrócił do sędziowania i sędziował galę Strikeforce i pojawił się również na WEC 46.

Jeśli chodzi o sędziowanie „Big” Johna na UFC on Versus 2, to nie wiadomo w ilu walkach zobaczyć go w akcji. John nie udzielił do tej pory żadnych wywiadów, więc będziemy musieli przekonać się sami. 😉

One thought on “„Big” John McCarthy powraca do UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *