Benson Henderson: Wszyscy wiemy, że Rosjanie są twardzi

Były mistrz wagi lekkiej mówi o swoim najbliższym przeciwniku.

Według Bensona Hendersona (20-3, 8-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) Rustam Khabilov (17-1, 3-0 w UFC, #11 w rankingu UFC) jest uosobieniem stereotypu mowiącego, że Rosjanie to twardzi ludzie.

Rustam jest twardym gościem. Wszyscy wiemy, że Rosjanie są twardzi, tak mówi stereotyp. Ale udowodnili to w oktagonie. To nie jest tylko stereotyp, to fakt. On jest twardy.”

Rustam do walki przygotowuje się w gymie Grega Jacksona.

On pracuje nad zapasami. Jego zapasy i jego sambo są bardzo dobre. Teraz trenował u Jacksona aby ogólnie poprawić swoją grę. Jego boks, jego kickboxing, jego ogólną grę, pracuje nad wszystkim i staje się coraz lepszy. Pokazuje to w każdej walce. To będzie najlepszy Rustam jakie UFC widziało kiedykolwiek. Ja przygotowuję się do najlepszego występu i mogę walczyć twardo 5 rund.”

Henderson powiedział też parę słów w stronę osób krytykujących jego styl walki:

Aby zdobyć tytuł ja muszę wygrywać. To nie ma znaczenia, muszę wygrać.”

Czy to trochę pomaga w gadaniu, wiesz, że będę kończył walki przed czasem? Oczywiście, tak. Oczywiście, kończenie walk pomaga. Ale ostatecznie wszystko sprowadza się do wygranej. To jest to.”

Sobotnia potyczka Henderson vs. Khabilov zapowiada się ciekawie. Jest to jeden z pojedynków których nie mogę się doczekać. Kto Waszym zdaniem wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Za parę dni ukaże się kolejna analiza kursów bukmacherskich i pewnie ten pojedynek będzie stanowił jej część. Już teraz zachęcam do przeczytania jej gdy tylko się ukaże.

8 thoughts on “Benson Henderson: Wszyscy wiemy, że Rosjanie są twardzi

  1. Bendo ma taka wate w rekach ze szok. Do tego jest jak lew wychowany w niewoli. Niby na tle rywali jest wilki i grozny, ale calkowicie pozbawiony instynktu zabijania i meczy sie z kazdym po 5 rund. Osobiscie nie lubie go ogladac

  2. Co jadłem, to moja sprawa. 😛
    To iż Dagestan jest pod rosyjską okupacją nie zmienia dalej faktu, że jest Dagestańczykiem.
    Napisz do niego jeden z drugim czy jest ruskim czy dagestańcem na tłiterze czy gdzieś, to się przekonacie mądrale. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.