Benson Henderson i Rustam Khabilov wyrazili chęć walki

Były mistrz wagi lekkiej Benson Henderson nie chce czekać na szansę kolejnej walki o pas po zwycięstwie z Joshem Thomsonem.

Z tego względu „Smooth” w rozmowie z Rustamem Khabilovem na Twitterze zgodził się na pojedynek z nim. Khabilov pierwszy wyszedł z tę inicjatywą i skierował swoją prośbę do Dana White’a. Henderson nie tracąc czasu odpowiedział, że zmierzy się z nim i będzie gotowy na czerwiec.

Khabilov (17-1) ma za sobą trzy zwycięstwa z czego dwa przed czasem od czasu debiutu w UFC w 2012 roku. Znokautował Vinc’a Pichela i odnósł zwycięstwo przez TKO z Yancy Medeiros’em, który doznał kontuzji. W zeszłym roku Kabilov odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze pokonując przez decyzję Jorge Masvidala.

Henderson (20-3) dwukrotnie przegrał z obecnym mistrzem Anthony Pettisem, ale po ostatniej porażce z nim odbił się zwyciężając z Joshem Thomsonem. Henderson za czasu swojego panowania w kategorii lekkiej, trzykrotnie bronił swojego pasa po odebraniu go Frankie Edgarowi i późniejszym rewanżu.

 

4 thoughts on “Benson Henderson i Rustam Khabilov wyrazili chęć walki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *