Beneil Dariush vs. Islam Makhachev w walce wieczoru lutowej gali UFC Fight Night 203

Beneil Dariush i Islam Makhachev rozstrzygną, który z nich zasługuje na bycie następnym w kolejce do walki o tytuł w wadze lekkiej oczywiście obok innego pretendenta Justina Gaethje.

W ostatnim czasie toczyły się gorące dyskusje o to, kto zmierzy się ze zwycięzcą walki o tytuł na UFC 269 pomiędzy mistrzem Charlesem Oliveirą i Dustinem Poirierem. Justin Gaethje i Islam Makhachev dominowali ostatnio w tym temacie, ale Gaethje przypomniał Makhachevowi i reszcie świata, że Dariush również jest w grze.

Gaethje powiedział Makhachevowi, aby „robił swoje” i walczył z Dariushem. Teraz, jak donosi Bret Okamoto z ESPN, dowiedzieliśmy się, że ta walka rzeczywiście odbędzie się jako główny pojedynek wieczoru gali UFC Fight Night 203 planowanej na 26 lutego.

Beneil Dariush (21-4-1 MMA, 15-4-1 UFC) to obecnie numer #3 w rankingu wagi lekkiej, który ma za sobą siedem zwycięskich walk. Weteran UFC pokonał Drew Dobera, Carlosa Diego Ferreirę i Tony’ego Fergusona w tym szczytowym okresie kariery.

32-letni Dariush udowodnił, że jest gotowy do walki w stójce, ale najbardziej intrygujący jest fakt, że Dariush posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i jest uważany za jednego z najlepszych grapplerów w UFC. Być może będzie musiał wykorzystać te wszystkie umiejętności w walce z dagestańskim niszczycielem Islamem Makhachevem.

Islam Makhachev (21-1 MMA, 10-1 UFC) sklasyfikowany na #4 miejscu w rankingu ma obecnie niesamowitą passę dziewięciu wygranych walk. Wygrana tutaj nie tylko dałaby mu 10. zwycięstwo z rzędu, ale także pozwoliłaby mu wreszcie wygrać z przeciwnikiem z pierwszej piątki, czego wielu od niego wymagało. Podczas tej zwycięskiej passy Makhachev pokonał takie nazwiska jak Thiago Moisés, Drew Dober, a ostatnio Dan Hooker.

Skoro ta walka – choć jeszcze nie oficjalnie – została już zapowiedziana, może to tylko oznaczać, że Justin Gaethje (23-3 MMA, 6-3 UFC) będzie czekał na walkę ze zwycięzcą pojedynku o pas Oliveira vs Poirier. Menadżer Gaethje, Makhacheva i Dariusha, Ali Abdelaziz powiedział o tym na początku tygodnia, kiedy to również zasugerował, że walka Dariush vs Makhachev jest już blisko finalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *