„Bendo” chce Eddiego Alvareza

Benson Henderson, Foto: Ron Chenoy / US Presswire
Benson Henderson, Foto: Ron Chenoy / US Presswire

 Mistrz wagi lekkiej UFC Ben Henderson już w kwietniu ma bronić pasa w walce z Gilbertem Melendezem na UFC on FOX 7. Potem miał walczyć z Anthony’m Pettisem, ale skoro „Showtime” postanowił próbować szczęścia wagę niżej, „Bendo” musi poszukać innego rywala.

Jakże szczęśliwie się stało, że Eddie Alvarez dołączył do ZUFFA. W jednym z ostatnich wywiadów, Henderson tak się wypowiadał na jego temat:

„Mam nadzieję, że Eddie trafi do UFC. Super będzie się z nim zmierzyć, jest twardym wojownikiem. Jestem fanem Eddiego, uwielbiam jego styl. Jest byłym mistrzem świata, super zawodnikiem, jest świetny. Na pewno podniesie poziom w naszej kategorii wagowej. Każdy zawodnik chce się mierzyć z najlepszymi. Więc im więcej mamy świetnych zawodników w UFC, tym lepsi się stajemy.”

Jednak zanim Alvarez gdziekolwiek się wybierze, musi zaczekać na wynik procesu sądowego. Bellator bowiem pozwał go za przyjęcie oferty z UFC, gdy jeszcze obowiązywał do kontrakt z Bellatorem. Alvarez nie może walczyć dopóki sąd nie wyda wyroku, deycdującego o jego karierze zawodniczej.

One thought on “„Bendo” chce Eddiego Alvareza

  1. Pettis powinien z nim walczyc. Jest perwszym pretendentem. To, ze czekajac na walke wyprosil sobie w innej kategorii ts, nie powinno automatycznie uniewazniac jego pierwszenstwa w lekkiej. Nawet jesli przegra w piorkach, to powinien zawalczyc z Hendersonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *