Ben Askren i Jorge Masvidal zgodzili się na walkę w lipcu na UFC 239

Chris Unger/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wygląda na to, że Ben Askren (19-0, 1 NC MMA, 1-0 UFC) i Jorge Masvidal (33-13 MMA, 10-6 UFC) staną twarzą w twarz w Oktagonie i skrzyżują rękawice na gali UFC 239 w lipcu po tym, jak obydwaj wyrazili zgodę na ten pojedynek.

Ben Askren był obecny na gali UFC Fight Night 147 w Londynie na której Jorge Masvidal zmierzył się z Darrenem Tillem. Askren  jeszcze przed galą prowokował Tilla licząc na to, że po jego zwycięstwie stanie z nim do walki, ale Masvidal pokrzyżował im te plany nokautując Tilla w drugiej rundzie. Od tego czasu Askren rzucał wyzwania Masvidalowi, ale Gamebred nie wyrażał większego zainteresowania tym pojedynkiem. Wygląda na to, że sytuacja mogła ulec zmianie.

Ariel Helwani z ESPN poinformował na swoim Twitterze, że Masvidal ustnie zgodził się na walkę z Askrenem na gali UFC 239, która odbędzie się 6 lipca w Las Vegas:

„Według źródeł, Jorge Masvidal zgodził się ustnie na walkę z Benem Askrenem w dniu 6 lipca w Las Vegas. UFC chciało zorganizować im walkę 8 czerwca, ale ta data nie pasowała Masvidalowi. Askren powiedział mi, że data (6 lipca) pasuje również jemu. Mam nadzieję, że wkrótce zostanie to sfinalizowane.”

Co do Bena Askrena, zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie podczas gali UFC 235, która odbyła się 2 marca w Las Vegas. Funky zmierzył się z byłym mistrzem wagi półśredniej Robbie Lawlerem i wygrał z nim przez techniczne poddanie duszeniem buldog choke w pierwszej rundzie. Temu zwycięstwu towarzyszyły jednak ogromne kontrowersje, ponieważ po znakomitych atakach Lawlera, którymi rozbił Askrena i był o włos od wygranej, Askren złapał go w duszenie i początkowo wyglądało na to, że Ben udusił Robbiego i tak samo myślał sędzia, który przerwał walkę. Po przerwaniu pojedynku, Lawler wstał na nogi jak gdyby nigdy nic, a dopiero na powtórkach było widać, że były mistrz wcale nie stracił przytomności. Trudno mieć jednak pretensje do sędziego o nieprawidłowe przerwanie pojedynku, ponieważ nie był w stanie dostrzec tego, że Lawler pokazał kciuk w górę informując, że nic złego się nie dzieje.

One thought on “Ben Askren i Jorge Masvidal zgodzili się na walkę w lipcu na UFC 239

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *