Ben Aksren zwolniony z Bellatora – UFC twierdzi, że nie jest zainteresowane

Szef Bellatora Bjorn Rebney wydał dziś oświadczenie w którym mowa o tym, że organizacja rezygnuje ze współpracy z mistrzem wagi półśredniej Benem Askrenem.

Były olimpijczyk, niepokonany w karierze MMA 9 z 12 walk stoczył właśnie w organizacji Bellator, a jego ostatnia walka z Andreyem Koreshkovem była zarazem ostatnią walką w kontrakcie.

Zamiast przedłużyć kontrakt, Askren postanowił szukać pracy gdzie indziej więc Bellator postanowił zwolnić go z negocjacji. Mimo to, UFC nie przesłało zawodnikowi oferty ze swojej strony. Powstały pewne spekulacje podczas tego okresu mówiące o tym, że ani Zuffa, ani Askren nie chcieli skończyć w takiej samej sytuacji jak Eddie Alvarez. Jednak teraz, kiedy Askren jest bez żadnych zobowiązań, Dana White powiedział, że nie jest zainteresowany:

 

 

Askren jest obecnie uważany przez wielu za jednego z dziesięciu najlepszych zawodników spoza UFC. Jest niepokonany i ma za sobą dwie wygrane walki przed czasem. Trudno jest uwierzyć w to, że UFC nie jest zainteresowane takim zawodnikiem. Bardziej prawdopodobne jest to, że organizacja i Dana White czekają, aby upewnić się, czy aby na pewno Askren nie ma już żadnych zobowiązań prawnych z Bellatorem. Dodatkowo, umniejszanie jego osiągnięć pomaga obniżyć jego wartość rynkową.

Zobaczymy, co przyniesie przyszłość i jak potoczą się losy Bena Askrena  w najbliższych miesiącach. Jak myślicie, trafi do Oktagonu UFC?

2 thoughts on “Ben Aksren zwolniony z Bellatora – UFC twierdzi, że nie jest zainteresowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.