Belo Horizonte gotowe na UFC 147

Wczoraj w południe w Belo Horizonte doszło do ostatecznego spotkania między działaczami Ultimate Fighting Championship a lokalnymi politykami.

Przy stole zasiedli gubernator stanu Minas Gerais – Antonio Anastasia, burmistrz Belo Horizonte – Marcio Lacerda, prezes administracji miasta – Tancredo Neves, a także Marshall Zelaznik i James Pollack – odpowiedzialni za rozwój międzynarodowy UFC. Niestety z Rio de Janeiro nie doleciał jeden z głównych aktorów tego eventu – Vitor Belfort.

Obie strony ustaliły wszystkie szczegóły organizacyjne i podpisały niezbędne umowy. Po wszystkim, przed licznie zgromadzonymi mediami oficjalnie ogłoszono organizację gali UFC 147, 23 czerwca na Estadio Jornalista Felipe Drumond w Belo Horizonte. Na sam koniec Zelaznik i Pollack wręczyli swoim brazylijskim partnerom pamiątkowe rękawice UFC.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wsparcia, które otrzymujemy tutaj w Minas Gerais, to historyczne wydarzenie dla UFC i Belo Horizonte. Miliony ludzi mogą zobaczyć wielkość kraju i jego wsparcie dla sportu. Widzieliśmy arenę i jest to bardzo przyjazne miejsce. Jesteśmy pewni, że wszystkie bilety zostaną bardzo szybko wyprzedane.” – Marshall Zelaznik

„Gala UFC będzie bardzo ważnym wydarzeniem. Transmitowana będzie w 150 krajach, miliony ludzi będą ją oglądały w 22 językach. W przypadku gali w Rio de Janeiro, około 15 tysięcy biletów zostało sprzedanych w 74 minuty, a strona miała ponad 300 tysięcy odsłon. Poczyniliśmy inwestycję wynoszącą łącznie 950 tysięcy dolarów. Ale zwróci się to z korzyścią dla nas, aktywuje naszą gospodarkę.” – Marcio Lacerda

Do sprzedaży internetowej zostanie przeznaczonych 14 tysięcy biletów. Uczniom i seniorom przysługuje zniżka -50%. Przypomnijmy, że walką wieczoru tej gali będzie pojedynek wspomnianego wcześniej Vitora Belforta z Vanderleiem Silvą. Obaj zawodnicy spotkali się w oktagonie czternaście lat temu, przy okazji pierwszej gali UFC w Brazylii. Wtedy to lepszy okazał się Vitor, który do zwycięstwa przez TKO potrzebował zaledwie 44 sekund! Jak będzie tym razem? Przekonamy się 23 czerwca.

Inne oficjalnie ogłoszone walki to: Fabricio Werdum vs. Mike Russow i Milton Vieira vs. Felipe Arantes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *