Bellator pracuje nad walką Yaroslav Amosov vs. Michael Page na gali w Londynie

Bellator

Pierwszy pojedynek Michaela Page’a o tytuł mistrza wagi półśredniej Bellatora odbędzie się na jego rodzimej ziemi w Londynie w starciu z mistrzem Yaroslavem Amosovem.

Jak poinformował prezydent Bellatora Scott Coker, organizacja planuje walkę o tytuł w wadze półśredniej pomiędzy świeżo upieczonym mistrzem Yaroslavem Amosovem (26-0 MMA, 7-0 BMMA) i Michaelem Page’em (20-1 MMA, 16-1 BMMA) w drugim kwartale 2022 roku.

„Jesteśmy w trakcie zestawiania tej walki razem z nim i MVP, aby zmierzyli się w Londynie na początku przyszłego roku” – powiedział Coker w rozmowie z MMA Junkie.

Od czasu poniesienia pierwszej w karierze porażki z Douglasem Limą w półfinale turnieju grand prix Bellatora w 2019 roku, „MVP” wygrał pięć walk z rzędu, w drodze do długo oczekiwanego rewanżu z Limą. Page dokonał zemsty, wypunktowując Limę na gali Bellator 267 w październiku, ale przy remisie po dwóch pojedynkach, Page chciał natychmiastowej trylogii, aby definitywnie zakończyć ich rywalizację.

Coker jest jednak zadowolony, że Page zdecydował się na walkę o tytuł i uważa, że Brytyjczyk ma dużo czasu, aby rozstrzygnąć rywalizację z Limą.

„Wiem, że MVP wahał się, czy chcę walczyć ponownie z Limą, czy chcę walczyć z Amosovem, a potem powiedzieliśmy mu żeby po prostu to przemyślał,” powiedział Coker. „Nasza opinia jako firmy jest taka, że chcesz zrobić następny krok. Chcesz walczyć teraz o pas. To jest twój czas. Jeśli nie zrobisz tego teraz, to kiedy to zrobisz? A potem możesz wrócić i zawalczyć z Limą w przyszłości. Więc dla mnie to odpowiednia walka do zestawienia. Myślę, że dojdzie do niej w drugim kwartale. Będzie to w Londynie i będzie to wielka walka, bo on jest wielką gwiazdą.

Uwierzcie mi, wielu ludzi mówi, że Amosov jest bardzo dobry i jest – tak, jest bardzo dobry i dlatego jego rekord jest bez żadnej porażki. Jednak MVP ma bardzo unikalny styl i jest bardzo trudny do trafienia, do złapania i będzie interesujące móc zobaczyć jak Amosov sobie z tym poradzi, ponieważ walczy jak bardzo nieporadny zawodnik w stylu karate i nie jest to normalny zawodnik MMA, który po prostu bardzo prosty, może trochę bardziej liniowy. On robi wiele szalonych rzeczy i dlatego ludzie go kochają, ale ta walka na pewno dojdzie do skutku w którymś momencie w 2022 roku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *