Bellator podpisał kontrakt z mistrzem LFA w wadze koguciej Richardem Palencią

LFA

Richard Palencia ma na koncie 10 zwycięstw w 10 walkach, mistrzostwo wagi koguciej organizacji LFA, a teraz kontrakt z Bellatorem.

Jak poinformował portal MMA Junkie, Bellator podpisał z Richardem Palencią (10-0 MMA, 10-0 BMMA) kontrakt na wyłączność na kilka walk. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

31-letni Palencia reprezentuje klub The MMA Lab w Phoenix i trenuje z byłym mistrzem wagi lekkiej UFC Bensonem Hendersonem oraz wieloma innymi zawodnikami Bellatora i UFC pod okiem trenera Johna Croucha.

Od czasu swojego zawodowego debiutu w 2013 roku, Palencia jeszcze nie przegrał. Przez lata rywalizował dla takich organizacji jak LFA, Combate Americas i Iron Boy Promotions. Na gali LFA 119 w grudniu, Palencia zdobył tytuł mistrzowski w wadze 135 funtów, kiedy to zwyciężył przez jednogłośną decyzję nad niepokonanym wcześniej Allanem Begosso.

Nie podano terminu ani przeciwnika dla debiutu Palencii w Bellatorze. Organizacja powróci jednak do Phoenix 29 stycznia wraz z galą Bellator 273.

„Jestem tylko zwykłym kolesiem”, powiedział Palencia w rozmowie z MMA Junkie w styczniu 2021 roku. „Mam w sobie tę walkę. Myślę, że generuję te bonusowe walki. Wywołuję te walki wieczoru. Jestem tego typu zawodnikiem. Wychodzę tam i daję z siebie wszystko bez względu na wszystko. Widzę siebie walczącego tak jak (Justin Gaethje), dającego z siebie wszystko i dostającego te walki wieczoru przez cały czas. (…) Jestem gotowy na pewno już teraz.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *