Bellator podpisał kontrakt z Marcinem Heldem

(fot. Bellator.com)

Organizacja Bellator oficjalnie ogłosiła, że podpisała kontrakt z Marcinem Heldem. Held jest zawodnikiem klubu Bastion Tychy i posiada rekord (10-1). Jest bardzo młodym ale jakże utalentowanym zawodnikiem. Ostatnią swoją wygraną walkę stoczył na gali IFFederation w Dąbrowie Górniczej a jego przeciwnikiem był Bojan Kosednar.

„Przyglądaliśmy się Marcinowi przez ponad rok i jesteśmy zadowoleni, że możemy widzieć go w Bellatorze”, powiedział szef i CEO Bjorn Rebney. „Jest on wyjątkowym talentem w pełnym tego słowa znaczeniu i będzie wspaniałym dodatkiem do turnieju wagi lekkiej”.

Marcin Held rozpoczął swoją przygodę z MMA w wieku dziewięciu lat stawiając pierwsze kroki w klubie, który stał się jego drugim domem. Rozpoczął naukę Brazylijskiego Jiu Jitsu i niektórzy obserwatorzy szybko zdali sobie sprawę że Marcin może zajść bardzo daleko. Held szybko stał się rozpoznawalny w świecie polskiego MMA. Obecnie Marcin posiada brązowy pas w Brazylijskim Jiu Jitsu i stoczył pojedynki z bardzo dobrymi polskimi zawodnikami oraz wspomnianym wcześniej Kosednarem i weteranem oraz specjalistą od poddań, Brazylijczykiem Jeanem Silva.

Pierwszej walki Marcina Helda w amerykańskiej organizacji Bellator możemy się spodziewać na początku 2011 roku. Marcin wystąpi w turnieju wagi lekkiej. Zwycięzca tego turnieju będzie miał szansę walczyć w finale z obecnym mistrzem Bellator wagi lekkiej oraz jednego z najlepszych zawodników w tej kategorii – Eddie’m Alvarez’em (20-2-0)

12 thoughts on “Bellator podpisał kontrakt z Marcinem Heldem

  1. Zajebista wiadomość! Polskie mma rozpoczyna ekspansję za oceanem powoli, lecz konsekwentnie. Held z pewnością zrobi tam karierę. Niestety wg mnie może być mu ciężko, gdyż w porównaníu do innych zagranicznych fajterów zbija stosunkowo mało. Held mówił kiedyś w wywiadzie, że zszedłby do piórkowej gdyby pojawiło się tam dla niego ciekawe wyzwanie. Wolałbym zobaczyć go w turnieju piórkowych, lecz tak czy inaczej jestem zadowolony.

    WAR HELD !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *