Bellator podpisał kontrakt z byłym mistrzem Kyoji Horiguchim

Bellator

Jeden z najbardziej ekscytujących zawodników rywalizujących w kategorii koguciej, Japończyk Kyoji Horiguchi, który niedawno został wolnym zawodnikiem, nie musiał długo czekać na znalezienie dla siebie nowej organizacji.

W czwartek wieczorem prezydent Bellatora, Scott Coker, ogłosił, że organizacja podpisała kontrakt z Kyojim Horiguchim na rywalizację w wadze koguciej, kończąc tym samym jego krótki status wolnego zawodnika i pozyskując jednego z najlepszych fighterów na świecie.

Coker wydał następujące oświadczenie za pośrednictwem Twittera:

„Podpisaliśmy kontrakt z byłym mistrzem wagi koguciej Bellatora, Kyoji’ego Horiguchi i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go w naszej mocnej dywizji koguciej.”

Kyoji Horiguchi (29-3 MMA, 1-0 BMMA) wywalczył tytuł mistrza Bellatora w wadze koguciej po pokonaniu (dwukrotnie) Darriona Caldwella na gali Bellator 222 współorganizowanej z japońską organizacją RIZIN FF. Coker stwierdził wcześniej, że chciałby ponownie współpracować z Horiguchim, ponieważ „The Typhoon” nigdy nie miał walki w obronie tytułu.

Podczas swojej kadencji w RIZIN, Horiguchi osiągnął rekord 10-1 w MMA, walcząc jednocześnie w pokazowym pojedynku kickbokserskim z Tenshinem Nasukawą. Tytuł mistrzowski w wadze koguciej wywalczył pokonując Kaia Asakurę na gali RIZIN 26. Ze względu na partnerskie relacje pomiędzy Bellatorem i RIZIN, Horiguchi pozostanie mistrzem RIZIN w wadze koguciej, a plan jest taki, aby po złagodzeniu restrykcji COVID dotyczących podróżowania, nadal walczył w Japonii od czasu do czasu.

Horiguchi rywalizował również w UFC w kategoriach koguciej i piórkowej, uzyskując bilans 7-1. Japończyk stoczył nawet walkę z ówczesnym mistrzem Demetriousem Johnsonem na UFC 186, przegrywając przez poddanie.

Obecnym mistrzem Bellatora w wadze koguciej jest Sergio Pettis, z którym Horiguchi chciałby się zmierzyć w nadziei na odzyskanie tytułu, którego zrzekł się w 2019 roku.

„Jestem teraz wolnym agentem” – powiedział Horiguchi w podcaście American Top Team „Punchin’ In”.

Zapytany, niezależnie od organizacji, z kim chciałby walczyć w następnym pojedynku, Horiguchi odpowiedział, że z panującym mistrzem Bellatora w wadze 135 funtów Sergio Pettisem (21-5 MMA, 3-0 BMMA).

„Może Pettis, ponieważ chcę odzyskać pas. Dlatego właśnie Pettis.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *