Bellator MMA wprowadza system rankingów

Bellator MMA po raz pierwszy w historii organizacji wprowadzi system rankingów swoich dywizji.

Prezydent Bellatora Scott Coker oficjalnie ogłosił w wywiadzie na żywo dla CBS Sports Network w czwartek, zbliżające się wdrożenie rankingów. Pierwszy zestaw rankingów zostanie ogłoszony przed galą Bellator 255 w kwietniu.

Rankingi będą zestawiane po każdej gali, a zajmie się tym panel 20 reporterów oraz MMA Registry, niezależne ciało, które nadzoruje oficjalne rekordy ABC.

„To jest najwspanialszy skład w historii Bellatora” – stwierdził Coker. „W miarę jak kontynuujemy podpisywanie najlepszych wolnych zawodników w sporcie i widzimy sukcesy młodych prospektów w klatce Bellatora, poczuliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby wprowadzić oficjalne rankingi zawodników. Zawsze szukamy sposobów, aby ulepszyć nasz produkt, a to dodaje nowy i ekscytujący aspekt do organizacji, który będzie miał znaczący wpływ na to, jak fani postrzegają Bellatora. Każda dywizja jest konkurencyjna, każdy pojedynek jest ważny i jesteśmy przygotowani na kilka potencjalnych blockbusterów, gdy zaczynamy nowy rok na Showtime.”

Rankingi będą podzielone na dywizje, a także na rankingi najlepszych zawodników i zawodniczek bez podziału na kategorie wagowe. Na każdej liście znajdzie się dziesięciu pretendentów, z mistrzem dywizji od nr 1 do nr 10.

Zawodnik musi mieć stoczoną przynajmniej jedną walkę w Bellatorze, aby kwalifikować się do rankingów. Zawodnicy kwalifikują się do rankingów tak długo, jak długo walczyli przynajmniej raz dla Bellatora w ciągu 15 miesięcy poprzedzających głosowanie.

Emerytowani zawodnicy kwalifikują się do rankingów do 60 dni po ogłoszeniu ich przejścia na emeryturę. Zawodnicy mogą być klasyfikowani w wielu kategoriach wagowych tak długo, jak długo walczyli w tych kategoriach wagowych w ciągu ostatnich 15 miesięcy.

Bellator powraca 2 kwietnia z galą Bellator 255 w Mohegan Sun Arena w Uncasville. Gala ta będzie transmitowane przez Showtime. Walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi piórkowej między mistrzem Patricio Freire a Emmanuelem Sanchezem w półfinale turnieju grand prix.

W skład panelu zestawiającego rankingi wchodzą następujący członkowie mediów:

George Garcia (MMA Junkie), Nolan King (MMA Junkie), John Morgan (MMA Junkie), Jeff Cain (MMA Weekly), Brian Campbell (CBS Sports), Rodrigo Del Campo (Claro Sports), Rob DeMello (KHON Hawaii), Jason Floyd (The MMA Report), Amy Kaplan (FanSided), John Hyon Ko (South China Morning Post), Mark LaMonica (Newsday), Igor Lazarin (TASS Russia), Shakiel Mahjouri (Fightful MMA), Joe McDonagh (Cageside Press), Ken Pishna (MMA Weekly).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.