Bellator 34: Zoila Frausto vs Megumi Fujii

(mmamania.com)

Bellator Fighting Championships oficjalnie ogłosił walkę pomiędzy najlepszą zawodniczką pound-for-pound świata Megumi „Mega Megu” Fujii oraz Zoilą „The Warrior Princess” Frausto na Bellator 34, która odbędzie się 28 października.

Szef Bellatora, Bjorn Rebney mówi: „To naprawdę wymarzone zestawienie na walkę o tytuł mistrzowski wagi 115 funtów kobiet. Parter Fujii jest tak świetny, jak bokserskie umiejętności Frausto. Stawką pojedynką oprócz pasa, jest też status pound-for-pound dla Megumi, więc możemy się spodziewać jednej z najbardziej ekscytujących walk kobiecych w światowym MMA.”

Megumi Fujii wygrała ostatnio z Lisą Ward na Bellator 31, wpisując się do ksiąg MMA jako pierwszy zawodnik z 22 (!) wygranymi z rzędu. Nie bez powodu uważana jest za najbardziej niebezpiecznego kobiecego parterowca – 18 z tych walk wygrała właśnie przez poddanie. Posiadaczka czarnego pasa w judo i jiu-jitsu, chce do tej kolekcji dołożyć pas Bellator. Czeka ją teraz najcięższa walka w dotychczasowej karierze.

Zoila Frausto przebojem wdarła się do rankingów MMA, po zejściu z kategorii wagowej 135 funtów. „The Warrior Princess” zrobiła świetne wejście do Bellator, nokautując jedną z najlepszych zawodniczek wagi 125 funtów, Rosi Sexton na Bellator 23, zapewniając sobie tym samym miejsce w turnieju kobiecym. Po jednogłośnym zwycięstwie nad Jessicą Pene, Frausto spotkała się w półfinale ze specjalistką od parteru, Jessicą Aguilar na Bellator 31. Po trzech ciężkich rundach, to jej ręka została podniesiona do góry i to ona zawalczy w finale o tytuł mistrzowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *