Bellator 26 – wiemy już kto wystąpi

(fot. Bellator.com)

Jeszcze nie rozpoczęła się gala Bellator 25 a już wiemy kto będzie walczył na następnym evencie. 26 sierpnia w Kansas City na Bellator 26 zobaczymy m.in. dobrze znanego nam Alexey’a Oleinika (27-5-1), którego mogliśmy oglądać dwa razy na KSW 8 gdzie wygrał z Łukaszem Wosiem, Karolem Bedorfem i Krzysztofem Kułakiem (wszystkich pokonał przez poddanie) oraz na KSW 9 wgrywając przez decyzję z Danielem Dowdą. Tym razem Rosjanin i specjalista od poddań będzie musiał zmierzyć się z Mike’m „300” Hayes (12-3-1) w walce otwierającej 3 sezon wagi ciężkiej.

Oleinik posiadający czarny pas Judo jest nie tylko jednym z najbardziej szanowanych zawodników w Rosji lecz także bardzo groźnym specjalistą od poddań. Oleinik w swoim fenomenalnym rekordzie 27-5-1 ma aż 23 zwycięstwa przez poddanie.

Dla Hayes’a będzie to drugi występ na Bellatorze, wcześniej walczył w 21 edycji gdzie wygrał przez decyzję ze Steve’m Banks’em.

Na karcie znaleźli się także Jose Vega (8-3), który zmierzy się z Dannym Tims’em (9-2-1) w walce turniejowej wagi koguciej. Będzie to walka o miano najlepszego a zarazem rewanż dla Tims’a, który przegrał poprzedni pojedynek.

W turnieju kobiet zmierzy się niepokonana Aisling Daly (9-0), najlepsza zawodniczka MMA w Irlandii i sklasyfikowana na 3 miejscu w światowym rankingu w wadzę 125 lbs. Jej przeciwniczką będzie weteranka i specjalistka od poddań Lisa Ward (12-5).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *