Belal Muhammad poinformował o stanie oka po odniesieniu urazu w walce z Leonem Edwardsem na gali UFC Fight Night 187

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Belal Muhammad twierdzi, że nie ma żadnych poważnych uszkodzeń oka wymagających długotrwałego leczenia. Palestyńczyk doznał poważnie wyglądającego urazu oka w walce z Leonem Edwardsem w głównym pojedynku wieczoru gali UFC Vegas 21.

Pierwsza walka wieczoru w karierze Belala Muhammada (18-3 MMA, 9-3 UFC) zakończyła się fatalnie, gdy w drugiej rundzie otrzymał przypadkowe uderzenie palcem w oko od Leona Edwardsa (18-3 MMA, 10-2 UFC). Po feralnej akcji, Muhammad mocno cierpiał i ostatecznie po konsultacji z lekarzem, sędzia zdecydował o przerwaniu walki i uznaniu jej jako nierozstrzygniętej.

Biorąc pod uwagę jego natychmiastową reakcję, istniały uzasadnione obawy, że Muhammad mógł doznać poważnego urazu oka na gali w UFC Apex w Las Vegas. On sam jednak poinformował, że na szczęście tak się nie stało:

„Mam rozdarte serce, moja pierwsza walka wieczoru zakończyła się w taki sposób, ale Bogowie mają najlepsze plany. Przepraszam fanów i UFC, zasłużyliście na całą walkę…. Dzięki Bogu wizja wraca i nie ma trwałego uszkodzenia oka. Wrócę i chcę powtórzyć walkę z Leonem Edwardsem.”

Przed uderzeniem w oko, Muhammad miał trudne chwile z Edwardsem. Został trafiony kopnięciem na głowę i starał się odwrócić przewagę Brytyjczyka w drugiej rundzie. Jednak już po kilku sekundach doszło do urazu oka i walka została przerwana.

Muhammad powiedział, że chciałby w przyszłości rewanżu z Edwardsem, ale gdy Edwards został zapytany o taką możliwość na konferencji prasowej po walce, wydawał się nie być zainteresowany i zamierza iść do przodu stwierdzając, że powinien dostać teraz walkę o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *