Belal Muhammad chce się zmierzyć z Demianem Maią, jeśli nie dojdzie do rewanżu z Leonem Edwardsem

Per Haljestam-USA TODAY Sports

Zawodnik wagi półśredniej UFC Belal Muhammad powiedział, że jest otwarty na walkę z weteranem Demianem Maią, jeśli nie dostanie rewanżu z Leonem Edwardsem.

Belal Muhammad i Leon Edwards walczyli ostatnio w walce wieczoru gali UFC Fight Night 187, walka została zestawiona z krótkim wyprzedzeniem, ponieważ Muhammad wszedł jako zastępstwo za Khamzata Chimaeva. Niestety walka zakończyła się w kontrowersyjny sposób, kiedy Edwards uderzył Muhammada palcem w oko i ten nie był w stanie kontynuować walki. Walka została uznana przez sędziego Herba Deana jako nierozstrzygnięta, ale Muhammad chce ją powtórzyć. Edwards ma nadzieję na walkę o tytuł, ale Muhammad jest nieugięty i chce rewanżu.

Reakcja fanów i mediów na prośbę Muhammada o rewanż była do tej pory mieszana. Nie brakuje osób, które zgadzają się, że UFC powinno powtórzyć walkę, ale mówi się też, że matchmakerzy mogą pójść dalej. Jeśli tak się stanie, to Muhammad ma inną propozycję: pojedynek z legendą UFC i czarodziejem brazylijskiego jiu-jitsu Demianem Maią. Rozmawiając z MMAjunkie.com, Muhammad powiedział, że zawalczy z Maią, jeśli Edwards nie będzie opcją na kolejną walkę.

„Oczywiście, że chcę dużej walki. Czuję, że zasłużyłem na miejsce w walce wieczoru tylko dzięki temu, że jestem gotów wziąć walkę z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Czuję, że Demian Maia byłby dla mnie dobrym kandydatem do walki w głównym pojedynku. On jest w pierwszej dziesiątce, a ja czuję, że zasługuję na kogoś z pierwszej dziesiątki po czterech wygranych z rzędu, więc myślę, że taka walka ma sens. Nie walczyłem jeszcze z prawdziwym grapplerem w UFC, więc walka z grapplerem mnie ekscytuje. Chcę po prostu pokazać tę stronę mnie i walka z taką legendą jak Demian Maia byłaby fajna.”

Maia jest sklasyfikowany na #8 miejscu w rankingu UFC, więc walka z nim byłaby dla Muhammada zajmującego #13 miejsce ważnym pojedynkiem. Mimo, że Maia jest po brutalnej porażce przez nokaut w starciu z Gilbertem Burnsem, to wcześniej wygrał trzy razy z rzędu. Pojedynek dwóch grapplerów Maii i Muhammada brzmi interesująco, jeśli rewanż z Edwardsem nie dojdzie do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *