Będziemy mieć walkę Fedor Emelianenko vs Dan Henderson?

(mmamania.com)

Możliwe.

Po dwóch przegranych Fedora Emelianenko w wadze ciężkiej, rozpoczęły się spekulacje, jaki będzie następny krok w karierze Rosjanina. Mówi się o zmianie kategorii wagowej na półciężką.

W przypadku „The Last Emperor”, może to oznaczać kilka walk w LHW, zanim spotka się w klatce z obecnym mistrzem Strikeforce, Danem Hendersonem. Scott Coker ostatnio w wywiadzie powiedział:

„Mamy w planach kilka świetnych walk w tym roku, i nie mówię o turnieju HW 18 czerwca. To znaczy, oczywiście odbędzie się ten turniej, ale oprócz tego mamy na uwadze inną superwalkę, której jeszcze nie możemy ogłosić… Będzie jeszcze kilka dużych eventów.”

Oczywiście, to nie implikuje od razu walki Fedor vs. Henderson, ale w połączeniu z ostatnimi komentarzami Gegarda Mousasi, zdecydowanie można się tego spodziewać:

„Słyszałem, że Dan Henderson ma walczyć z Fedorem… może (uśmiech). Może nie powinienem o tym mówić. Bo jeśli tak się stanie, to będę musiał trochę dłużej poczekać na walkę o tytuł mistrzowski.”

Na razie za wcześnie cieszyć się na taką walkę, bo po pierwsze, to dopiero wstępna faza rozwoju tematu, po drugie, nie wiadomo czy Fedor zrobi limit wagowy (205 funtów), po trzecie, nie wiadomo, czy negocjacje dotyczące kontraktu zakończą się wynikiem zadowalającym obie strony…

22 thoughts on “Będziemy mieć walkę Fedor Emelianenko vs Dan Henderson?

 1. Moim zdaniem walka dojdzie do skutku. Sf za dużo zapłaciło za fedora żeby tak szybko zrezygnował, pewnie ze będzie musiał przenieść się do LHW bo teraz nie liczy się w turnieju i raczej nie wejdzie za kogoś jak to wczesniej ludzie na forach pisali żal. W tym roku na pewno będzie walczył w LHW i mi się zdaje że dostanie Hendersona ponieważ to on ma pas i dotego jest weteranem i żeby było show time to fedor będzie musiał mu ten pas odebrać i tyle na ten temat .Nie jestem jakimś wytrawnym znawca ale już troche czasu poświeciłem MMA i wiem ze tam się liczy tylko kasa(jeżeli ktoś ma zastrzeżenia to proszę pisać z chęcią odpisze)

 2. ''Znawca:P'':
  Nie jestem jakimś wytrawnym znawca ale już troche czasu poświeciłem MMA i wiem ze tam się liczy tylko kasa(jeżeli ktoś ma zastrzeżenia to proszę pisać z chęcią odpisze)

  Jeśli chodziłoby im tylko o kasę to nagrywaliby słitaśne piosenki z Justinem Bieberem albo Lady Gagą, a nie prali się po gębach.

 3. Ja:
  Jeśli chodziłoby im tylko o kasę to nagrywaliby słitaśne piosenki z Justinem Bieberem albo Lady Gagą, a nie prali się po gębach.

  Kolego ja Ciebie rozumiem ale słuchaj nie jeden powiedział że tylko dla kasy się bije. Dlaczego góral odszedł bo powiedział że MMA w polsce się nie opłaca mówie Ci szczerze to chodzi tylko o kase posłuchaj Diaza czy innych dla nich się pasy nie liczą tylko kto więcej zarobi to jest czysty biznes.A że nie nagrywają jak to powiedziałęś słitaśnych piosenk z Justinem Bieberem albo Lady Gagą to tylko to że nie potrafią spiewać a potrafią coś innego dobrze się po ryjach klepac i robić dobre show 😛 pozdrowionka

 4. Ja:
  Jeśli chodziłoby im tylko o kasę to nagrywaliby słitaśne piosenki z Justinem Bieberem albo Lady Gagą, a nie prali się po gębach.

  oczywiście że chodzi w 95% o kase – to jest czysty biznes – jeśli w to nie wierzysz to przejrzyj na oczy

 5. ''Znawca:P'': Kolego ja Ciebie rozumiem ale słuchaj nie jeden powiedział że tylko dla kasy się bije. Dlaczego góral odszedł bo powiedział że MMA w polsce się nie opłaca mówie Ci szczerze to chodzi tylko o kase posłuchaj Diaza czy innych dla nich się pasy nie liczą tylko kto więcej zarobi to jest czysty biznes.A że nie nagrywają jak to powiedziałęś słitaśnych piosenk z Justinem Bieberem albo Lady Gagą to tylko to że nie potrafią spiewać a potrafią coś innego dobrze się po ryjach klepac i robić dobre show 😛 pozdrowionka

  A nie jeden powiedział, że nie chodzi tylko o kasę, na przykład Randy Couture. Zresztą żeby napieprzać się na wysokim poziomie, to trzeba to po prostu lubić.

 6. co wy gadacie,on walczy po to aby wrócic jako rezerwowy do turnieju,jesli nie zawalczy w turnieju to nic takiego,ale poprzez wygrana zwiększy mu sie motywacja i tyle,a henderson zwiększy wagę do ciężkiej o te kilka kg-co to jest dla niego,jak on juz walczył w HW,więc no problem,zeby fedor vs henderson była w kategorii HW,potem dostanie pewnie jakiegoś przegranego z turnieju,np.werduma albo overeema,zalezy co z tego bedzie,ale jedno jest pewne fedor nie zejdzie do LHW,bo woli walczyc w swojej naturalnej wadze

 7. Zastanowimy się najpierw nad tym dlaczego Fedor przegrywa w HW np.:
  Porównanie siły dynamiki i muskulatury ciała Fedora w latach 2001-2007 a w latach 2010-2011.
  Różnica kolosalna i to nie jest przypadek jego szczyt formy można szacować na 25-29 lat to normalne u większości ludzi (są wyjątki oczywiście) wtedy jest najwyższy poziom testosteronu (naturalnego) w organiżmie potem z każdym rokiem maleje.
  Porównanie inne sporty: piłka nożna np. Ronaldinho szczyt formy 27 lat Barcelona najlepszy piłkarz świata, obecnie zawodnik milanu kompletnie wypalony. Wielu można by wymieniać pewnych ludzkich ograniczeń się nie przeskoczy chyba że stosuje się środki odpowiednie (Fedor nie stosuje) to ten czas można wydłużyć o kilka lat. Chociaż szybkości raczej się środkami nie wspomoże, raczej muskulature i siłę.
  I nie zgadzam się z tym że to wina złego treningu czy przestarzałego jeżeli by tak było to piłkarze jak i inni sportowcy będąc w jednym klubie mając cały czas dobre treningi „dożywotnio” grali na takim samym poziomie. Niestety tak nie jest a całą winę za to ponosi nasza natura.
  Obejżcie sobie walke Fedor vs Herring i Fedor vs Silva.
  Porównując te walki można samemu stwierdzić to co napisałem że przegrane to wina w szczególności natury. Oczywiście uważam Silve za zawodnika mającego większe umiejętności niż Herring, lecz patrze tu od strony zachowania Fedora w walce jego dynamiki siły i szybkości którą pokazał w walce z Herringiem. Rzucał Herringiem jak by nic nie ważył, nie był obtłuszczony i łysy jak staruszek (nie musiał nadrabiać ubytku w tkance mięśniowej tkanką tłuszczową patrz. walka z Silvą).
  Dlatego podsumowując jego przejście do LHW, jeżeli zrzuci tą tkankę tłuszczową to jego obecna muskulatura będzie odpowiednia do LHW umiejętności ma wystarczające, gorzej z szybkością i chodzi mi o szybkość ogólną i zwinność która przez zrzucenie masy się polepszy lecz szybkość zadawania ciosów i reakcja raczej pozostanie ta sama.

 8. Mike aleś dał referat to chyba twoje teorie bo nijak mają sie do rzeczywistości nie będe pisał co źle powiedziałeś bo z żadnym argumentem sie nie zgadzam rusek sie po prostu wypalił i są teraz lepsi i gdzie by nie poszedł do jakiej kategori to już nic nie ugra i tyle

 9. Tofik widze że twoja znajomość pojęć jest nijaka jak i pewnie sportu, a w szczgólności ludzkiej fizjologii dowiedz się co to oznacza. To nie są moje teorie tylko rzeczywiste procesy, które zostały przez naukowców potwierdzone badaniami.
  W moim „referacie” napisałem że Fedor w pewnym stopniu się wypalił, a to oznacza przebieg wyżej wymienionych procesów w organiźmie (oczywiście psychika jeszcze dochodzi lecz nie uwzględniam jej ponieważ Fedor nadal posiada tą sportową złość co pokazał w walce z Silvą).

 10. Ja też uważam że są teraz lepsi np. Overeem który rozwinął swoje umiejętności kickboxerskie jak i swoją muskulature i siłe (krowy jadł i pił rokjet fjuel:)), nie wiem do jakiego stopnia rozwinął parter ale myśle że, nawet u szczytu formy Fedor by miał z nim problemy. Ten sport jak i każdy nowy ewoluuje, jest więcej zawodników wszechstronnych, (np. Lesnar hahaha oczywiście to jest żart).

 11. Mówi się, ze pierwsze co, sportowiec traci z wiekiem, to szybkość. A ostatnie-siła. Fizjologia jako nauka to potwierdza, choć oczywiście są przypadki indywidualne, itp. A co do Fiodora, to dopóki nie ma się wyników jego badań fizjologicznych w ręku, to można tylko gdybać, skąd wziął się spadek jego formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *