BEAST OF THE EAST znowu w Polsce!

 

Ciężkie pięści uderzą w Gdyni. Pierwsze starcie było prawdziwa wojną. Drugie rozstrzygnie kto jest najlepszym wojownikiem wagi ciężkiej. BEAST OF THE EAST znowu w Polsce! Wreszcie prawdziwe zawodowe MMA! 12.06.2010. Odliczanie rozpoczęte! Coraz głośniej o polskiej scenie MMA. Nazwiska polskich zawodników coraz częściej widnieją na kartach walk prestiżowych gal. Najmocniejsze federacje oficjalnie obserwuja poczynania naszych zawodników. Ci bez kompleksów walczą i zwyciężają. W pierwszej i najmocniejszej federacji za oceanem UFC walczy Tomasz Drwal. Damian Grabowski i Michał Kita niezwyciężeni na europejskich arenach. Dwoma ostatnimi interesują się Strikeforce i Sengoku, dwie najsilniej obsadzone federacje po UFC. Zawodnicy ci na przemian typowani na najlepszego polskiego „ciężkiego” przez portale tematyczne wyjaśnią wątpliwości 12 czerwca 2010. BEST OF THE EAST – europejski SUPERTEAM ściśle współpracujący z w/w federacjami oraz europejskimi stajniami jak GOLDENGLORY,wychowawcą Semmy Schilta, Alistaira Overeema czy M1 GLOBAL z samym Fedorem Emelianenko, rozstrzygnie komu należy się korona tej „królewskiej”kategorii.

(kliknij aby wyświetlić w pełnym rozmiarze)

BEAST OF THE EAST II
GLORIOUS DIVISION

Po pełnym sukcesie pierwszej polskiej edycji Beast of the East gali MMA i K1 organizatorzy ogłaszają termin drugiej serii tego fascynującego widowiska. 12 czerwiec 2010 to dzień który każdy fan zmagań w tych formułach z pewnością zaznaczy grubą kreską w swym organizerze. Pierwsza listopadowa gala odbiła się głębokim echem w środowisku fighterskim. Wielki tryumf nad pogromcą mistrza świata federacji UFC Randy’ego „the Natural” Coutura Valentija Overeema odniósł weteran polskiego MMA Rafał”Uszol”Dąbrowski. Wypełniona po brzegi hala widowiskowa „Gdynia” przechodziła test na wytrzymałość akustyczną. Portale internetowe i fora tematyczne wrzały. Każdy z pojedynków mógł być ozdobą jakiejkolwiek z imprez tego rodzaju odbytych do tej pory w naszym kraju. Tym razem ma być jeszcze huczniej, karta walk ciekawsza a gala ma stać się wzorem organizacyjnym i widowiskowym dla tego typu imprez. Walką wieczoru będzie rozstrzygnięcie prymatu w Polsce wagi ciężkiej między dwoma docenionymi już na światowych arenach zawodnikami Damianem”the Demon” Grabowskim (11-0) (Reprezentujący barwy opolskiego klubu Lutadores Opole. Zwycięzca zawodowej gali MMA na Litwie w 2008r. W tym tez roku Grabowski zdobył tytuł wicemistrza świata i mistrza Europy w brazylijskim jiu-jitsu. W kwietniu 2009 roku zwyciężył w turnieju MMA w wadze ciężkiej Ultimate Cage Fighters Championship w Wiedniu, pokonując w rundzie finałowej Serba Miodraga Petkovicia. Grabowski potwierdził też swą dominację w wadze ciężkiej na gali BOTE 30 stycznia 2010 w Zutphen. Efektowną dzwignią łokciową poddał tam ulubieńca gospodarzy Diona Staringa) z Michałem „the Massacre”Kita.

(Pokonanymi przez polskiego zawodnika zwanego „Massacre” na Mayor’s Cup w Nowosybirsku byli: Baga Agaev z Rosji, Liu Wen Bo z Chin i Alexey Oleinik (26-5-1), wielka gwiazda ukraińskiego Sambo i MMA, którego Polak wykończył w finale uderzeniami w parterze. To największy sukces w karierze Polaka, nagrodzony 20 tysiącami dolarów, bo taka była główna nagroda. W turnieju, którego zwycięzcą został Kita, uczestniczyły gwiazdy MMA takie Francuz Moise Rimbon, były mistrz UFC Ricco Rodriguez. Uwagę należy zwrócić na to iż Kita pokonując Oleinika (były mistrz KSW), przerwał jego serię 12 walk bez porażki. Na codzień Polak trenuje w Holandii pod okiem słynnego trenera Berta Kopsa w jego klubie Sportscentrum KOPS. Polak stoczył już sześć wygranych z rzędu i obecnie mocno interesuje się nim organizacja Strikeforce).

Jak do tej pory odbyło się wiele prób organizowania gal podobnych do tych które w tak spektakularny sposób odbywają się na zachodzie. Brak doświadczenia i profesjonalizmu dawał znać. Czołowi polscy zawodnicy decydowali się startować poza granicami. Tam godnie reprezentowali nasze szkoły sztuk walki. Wierni i liczni kibice pokonywali wiele kilometrów by podziwiać ich zmagania. Wielu śledziło relacje internetowe. Właściciel federacji BOTE Johanes Hoffman ściśle współpracuje z holenderskim teamem Golden Glory wychowawcą gwiazd jak chociażby Semmy Schilt, Alistair Overeem czy Stefan Leko. Walki tych sportowców zapełniają hale i ściągają milionową rzesze widzów przed ekrany telewizyjne Eurosportu. Partnerem BOTE jest również Federacja M1GLOBAL, której współtwórcą jest niepokonany i uznany za najlepszego fightera w historii MMA Fedor Emelianenko. Postanowili oni nagrodzić tłumnie odwiedzających holenderskie hale polskich fanów i przybyc wraz ze swą zbudowaną już marką do Polski. Miejscem które już raz zdało egzamin z potyczek wspołczesnych gladiatorów jest Gdynia i tam tez po raz drugi skrzyżują rękawice wojownicy BOTE vs Pretendenci do odebrania im korony najmocniejszej holenderskiej międzynarodowej federacji. Hala widowiskowo-sportowa”Gdynia” to doskonale wyposażony obiekt, zdolny pomieścić ponad cztery tysiące widzów. Na parkiecie zostanie wydzielona ekskluzywna strefa VIP z cateringiem, obsługą kelnerską i szeregiem innych udogodnień. Także od strony wizualnej organizatorzy zapewnią niezapomniane wrażenia. Na terenie hali znajdują się ogromne telebimy (w narożnikach), oprócz nich nad ringiem zostanie zawieszona kurtyna LED o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Widzowie będą mogli na nich podziwiać prezentację zawodników, zbliżenia i powtórki walk, a także reklamy sponsora. Zawodnicy będą wychodzić zza kurtyny, na której można wyświetlać loga patronatów i sponsorów i wchodzić do ringu po ciekłokrystalicznym chodniku(LED-FLOOR). Nie zabraknie efektów pirotechnicznych.Całość zostanie profesjonalnie zrealizowana audio-wizualnie.

Koniecznie obejrzyjcie film przedstawiający pierwszą edycję BOTE w Gdyni

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=1AWNiVtFEP4]

 

(Kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

 

 ROBERT JOCZ (TEAM BEAST OF THE EAST/POLSKA) VS. KENJI
NAGAI (U-FILE CAMP JAPONIA) walka o tytuł mistrza świata MMA federacji WFCA-85kg.

RAFAŁ ”USZOL” DĄBROWSKI (GAMENESS POZNAŃ) – sensacyjny pogromca
VALENTIJNA OVEREEMA (GOLDEN GLORY) walka o pas mistrza świata MMA
federacji WFCA

RAFAŁ ”USZOL” DĄBROWSKI VS. VALENTIJN ”EXECUTIONER” OVEREEM

ADRIANNA BIEŃKOWSKA (DUET GDAŃSK) VS. KAMILA
BAŁANDA (GKS”CHAMPION”) K1-65kg

IZUAGBE UGONOH (GKS KORPUS) VS. PAWEŁ SZYMKOWIAK (DUET
GDAŃSK) K1+91kg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *