Beast of the East – 14.11.09r.

14.11.2009 w hali sportowej „Gdynia” odbędzie się międzynarodowa gala MMA/K1 „Beast of the East”. Holenderska federacja powstała w 2000 roku. Organizacja zajmuje się promocją zawodników walczących w formułach K1/Muay Thai i MMA. W odróżnieniu od wielu innych tego typu przedsięwzięć, szczególnie z Polski, główny nacisk kładzie na profesjonalne wspomaganie kariery sportowej swoich zawodników. W barwach BOTE występuje wielu utalentowanych zawodników z Polski, którym organizacja pomogła w rozwoju kariery i ułatwiła starty na najbardziej prestiżowych arenach na całym świecie.
Walka wieczoru w formule MMA to pojedynek dwóch doskonałych zawodników wagi superciężkiej – światowej gwiazdy Valentijna Overeema (rekord 26-22-0), z najlepszym obecnie polskim zawodnikiem w tej wadze Damianem Grabowskim.

Mieżący 191 cm i ważący 110 kilogramów Overeem, o wdzięcznym pseudonimie „Python”, to uczestnik takich gal jak PRIDE, K-1 HEROES czy SENGOKU. Na tej ostatniej, w sierpniu zeszłego roku znokautował w niezwykle widowiskowy sposób Kazuo Takahashiego. Na swoim koncie ma też wygrane z takimi sławami jak były mistrz wagi ciężkiej UFC Randy Couture, gwiazda AFFLICTION Renato „Babalu” Sobral, czy wielkorotny zwycięzca CAGE RAGE Ian Freeman.

Damian Grabowski jest w tej chwili bez wątpienia najlepszym Polakiem walczącym w formule MMA w wadze ciężkiej. W swojej dotychczasowej karierze nie przegrał ani jednej walki. Światowy rozgłos przyniósł mu triumf w wiedeńskim turnieju ULTIMATE CAGE FIGHTERS, gdzie w czasie jednego wieczoru musiał stoczyć cztery walki.

Dla Grabowskiego wygrana w tym starciu to krok do międzynarodowej kariery, a Overeem nie może sobie pozwolić na przegraną, co gwarantuje doskonałe widowisko. Warto odnotować że obydwaj starają się skończyć i zazwyczaj im się to udaje, swoje walki przed czasem.

Oprócz Damiana Grabowskiego na gali wystąpi większość czołowych obecnie zawodników polskiego MMA – Robert Jocz, Michał Materla, Karol Bedorf, Michał Fijałka, Sebastian Olchawa, Grzegorz Trędowski i Jędrzej Kubski.

W walkach na zasadach K-1, najlepszy obecnie w Polsce Tomek Sarara walczyć będzie z Dariuszem Lipskim z miejscowego trójmiejskiego klubu Duet Gdańsk. Sarara to zawodnik już o międzynarodowej renomie. Walczy dla teamu BOTE, więc samo to już jest dobrą rekomendacją. Lipskiego czeka najtrudniejsza walka w karierze.

Międzynarodową obsadę ma pojedynek w kategorii 67 kg, w którym utalentowany i głodny zwycięstw Piotr Kobylański zawalczy o pas „BOTE” z Holendrem Henrikiem van Opstalem. Kobylański to uczestnik gali K-1 Max Europe z 2008 roku w Warszawie.

Gala będzie na pewno największym i najlepszym wydarzeniem w dotychczasowej historii sportów tego typu w Polsce. Zakontraktowani zostali doskonali zawodnicy (a nie gwiazdy reality-show) z Polski, którzy stoczą walki z bardzo klasowymi rywalami z całego świata.

2 thoughts on “Beast of the East – 14.11.09r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *