Bartosz Leśko rywalem Tomasza Kondraciuka na gali FEN 22 w Poznaniu

Bartosz Leśko (7-1, 2 KO, 3 SUB) będzie rywalem Tomasza Kondraciuka (12-7, 7 KO, 4 SUB) podczas gali FEN 22, która odbędzie się 20 października w Poznaniu. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii średniej.

Leśko w ciągu ostatnich 12 miesięcy stoczył trzy pojedynki – dwa z nich wygrał i jeden przegrał. Szczególnie ostatni występ gdynianina z Kevinem Wiwatowskim zasługuje na ogromne pochwały. O walce w nowej dla siebie kategorii półciężkiej dowiedział się kilka dni przed galą we Wrocławiu. Leśko wygrał przez poddanie już w 1. rundzie. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego uchodzi za jednego z najzdolniejszych polskich zawodników młodego pokolenia. W Poznaniu stoczy swój dziewiąty pojedynek.

30-letni Kondraciuk przystąpi do tego pojedynku w dobrym nastroju, gdyż w grudniu 2017 roku pokonał już w 1. rundzie przez nokaut Macieja Browarskiego. Zawodnik z Poznania skończył przed czasem w swojej dotychczasowej karierze między innymi takich zawodników, jak Łukasz Klinger, Marcin Gulas czy Arkadiusz Jędraczka. Kondraciuk 20 października zadebiutuje pod szyldem FEN.

– Zobaczymy, jak gościnny będzie Kondraciuk, bo przecież wystąpi przed swoją publicznością. Na pewno jednak od mocnego uderzenia rozpocznie swoją przygodę z FEN, bo na jego drodze stanie jeden z najbardziej perspektywicznych obecnie polskich zawodników młodego pokolenia. Jestem z Bartka trenerem w stałym kontakcie – on rozwija się z tygodnia na tydzień. Zobaczymy, jak zaprezentuje się na tle starszego i bardziej doświadczonego Kondraciuka – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 22:

TBA VS TBA
TBA VS Radosław Paczuski -85 kg K-1*
TBA VS Mateusz Rębecki -70 kg*
Tomasz Kondraciuk VS Bartosz Leśko -84 kg
TBA VS Kamil Łebkowski -66 kg
TBA VS TBA
TBA VS TBA
TBA VS TBA
TBA VS TBA

*Stawką tych pojedynków będzie pas mistrzowski federacji FEN

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *