Bartłomiej Kopera kontra Daguir Imavov na gali FEN 16 Warsaw Reloaded

Daguir Imavov, mistrz francuskiej federacji FMC ze słynnego paryskiego klubu MMA Factory, 11 marca na gali FEN 16 Warsaw Reloaded na Torwarze spróbuje przerwać passę sześciu zwycięstw z rzędu czołowego polskiego piórkowego Bartłomieja Kopery. Walka tych dwóch młodych, utalentowanych zawodników zakontraktowana została w umówionym limicie wagowym do 68 kg.

Daguir Imavov (25 lat, 177 cm, 9-2-1, 2 KO, 1 SUB), noszący przydomek „Specnaz”, pochodzi z Rosji, ale od dawna mieszka we Francji. Wywodzący się z zapasów Imavov zawodową karierę w MMA rozpoczął wiosną 2013 roku – w debiucie na arenie najważniejszej francuskiej federacji 100% Fight wygrał przez decyzję z doświadczonym Cedrikiem Perruchetem. Większość walk stoczył we Francji, zdobywając w swojej nowej ojczyźnie m.in. pas mistrza organizacji FMC, ale występował też w Danii i Finlandii. Jest wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem, który podczas walki czyha na błędy rywala, konsekwentnie budując swoją przewagę. Taką filozofię walki odzwierciedla jego rekord – aż sześć z dziewięciu zawodowych zwycięstw „Specnaz” odniósł po jednomyślnych decyzjach sędziów. Za przełom w swojej karierze uważa przejście do MMA Factory Paris, jednego z najlepszych klubów w Europie, gdzie trafił pod skrzydła cenionego trenera Fernanda Lopeza. Pojedynek z Bartłomiejem Koperą uważa za kolejną wielką szansę. „Ta walka bardzo wiele dla mnie znaczy – mówi Daguir Imavov. – Minął już niemal rok od mojej ostatniej walki i przenosin do MMA Factory. Czuję się jak nowonarodzony i jestem gotowy na nowe wyzwania”.

Dla niepokonanego od trzech laty Bartłomieja „Małpy” Kopery (24 lata, 175 cm, 8-2, 6 SUB), jednego z największych talentów polskiego MMA, walka z Daguirem Imavovem będzie trzecim występem w klatkoringu Fight Exclusive Night. Zawodnik z Łodzi, w którym wielu ekspertów upatruje kolejnego Polaka w organizacji UFC, w debiucie na gali FEN 11 Warsaw Time stoczył bardzo zacięty, wygrany na punkty pojedynek z Sebastianem Kotwicą, a na gali FEN 13 Summer Edition dźwignią na łokieć już w pierwszej rundzie poddał Nikodema Szymańskiego. „Małpa” to wielokrotny amatorski mistrz Polski w MMA, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu oraz medalista mistrzostw Polski w judo, od którego zaczynał swoją przygodę ze sportami walki. Walka na gali FEN 16 Warsaw Reloaded będzie miała dla Kopery szczególne znacznie, bowiem zwycięstwo w niej otworzy mu drogę do zdobycia kolejnego cennego trofeum – pasa mistrzowskiego organizacji FEN w kategorii piórkowej.

FEN 16 Warsaw Reloaded to drugie wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night w Warszawie. W walce wieczoru w formule MMA zmierzą się 11 marca niepokonany od blisko 4 lat Kamil „Bomba” Łebkowski z Brazylijczykiem Gabrielem „Gabito” Silvą, którego z narożnika będzie wspierał starszy, walczący w UFC brat Erick Silva. Kibice obejrzą też m.in. walki Michała Oleksiejczuka z Włochem Riccardo Nosiglią, Kamila Gniadka z Łukaszem Stankiem, Pawła Pawlaka z Ireneuszem Szydłowskim oraz Arkadiusza Medyńskiego z Sebastianem Kotwicą. W pojedynkach na zasadach K-1 podczas FEN 16 Warsaw Reloaded zmierzą się z kolei Artur Bizewski z Arkadiuszem Wrzoskiem i Marcin Szreder z Białorusinem Iharem Kamkou. Gala na Torwarze będzie także okazją do debiutu w organizacji FEN Radosława Paczuskiego.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *