Bart Palaszewski kończy karierę

Urodzony z Polsce weteran MMA, Bart Palaszewski (36-17) oficjalnie zakończył karierę w MMA.

O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem niezwykle popularnego w USA, a w naszym kraju zdobywającego popularność serwisu społecznościowego twitter. Palaszewski podziękował swojemu managmentowi, Sucker Punch Entertainment, Teamowi Curra oraz ostatniemu pracodawcy, organizacji UFC.

Palaszewski podczas 12-stu lat kariery toczył walki w organizacjach IFL, WEC i UFC. W każdej z nich rywalizował z najlepszymi zawodnikami na świecie. Co ciekawe, rywalizował głównie w dywizji lekkiej i piórkowej, ale nie unikał walk również w dywizji półśredniej oraz ciężkiej.

Urodzony w Polsce zawodnik jest jednym z dwóch fighterów, którzy w rekordzie mogą zapisać sobie nazwisko obecnego mistrza UFC i ostatniego mistrza WEC w wadze lekkiej, Anthony’ego Pettisa. W ostatnich trzech walkach 30-latek zanotował trzy porażki. Przegrał dwukrotnie na punkty: najpierw z byłą gwiazdą japońskiej organizacji Shooto, Hatsu Hiokim, a później z Diego Nunesem. W ostatniej walce został poddany duszeniem zza pleców przez Cole’a Millera na TUF 17 Finale.

2 thoughts on “Bart Palaszewski kończy karierę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *