Badanie próbki krwi pobranej od Jona Jonesa po walce z Danielem Cormierem dało wynik negatywny

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Badania krwi nie potwierdzają obecności niedozwolonych środków w organizmie Bonesa.

Jak informuje Ariel Helwani z portalu MMAFighting.com, Jon Jones (23-1, 17-1 w UFC) przeszedł antydopingowy test przeprowadzony tuż po pojedynku Jona z Danielem Cormierem (19-2, 8-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 214.

Czyżby pojawiło się jakieś światełko w tunelu dla oczekującego na wyniki badań kolejnych próbek Jonesa? Otóż wedle opublikowanych dzisiaj informacji próbka krwi pobrana od mistrza po walce na UFC 214 nie wykazała obecności turinabolu, który wykryto w próbce moczu pobranej od Jona na dzień przed galą.

Dodatkowo, mistrz wagi półciężkiej pomyślnie przeszedł niezapowiedziane testy USADA przeprowadzane 6 oraz 7 lipca – nieco ponad 3 tygodnie przed pojedynkiem z Cormierem. Co więcej, Malki Kawa, menadżer zawodnika podkreśla, że przeszedł on aż siedem niezapowiedzianych kontroli i niezmiernie dziwnym jest, że wpadł na teście, który niejako był zapowiedziany.

Obecnie Jones czeka na wyniki badań próbki B, które rozstrzygną o dalszej karierze zawodnika, ponieważ w przypadku pozytywnego rezultatu może on zostać zawieszony aż na 4 lata.

7 thoughts on “Badanie próbki krwi pobranej od Jona Jonesa po walce z Danielem Cormierem dało wynik negatywny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.