Azunna Anyanwu z kategorii ciężkiej UFC, przyłapany przez USADA za naruszenie polityki antydopingowej

UFC.com

Ion Cutelaba nie jest jedynem zawodnikiem przyłapanym w piątek przez USADA.

Azunna Anyanwu został przyłapany przez USADA na potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej. Test antydopingowy został wykonany 18 października.

Azunna Anyanwu (14-5) przegrał w swoim debiucie w UFC z Justinem Ledetem, przez niejednogłośną decyzję podczas gali UFC Fight Night: Rockhold vs. Branch w Pittsburghu. 36-letni zawodnik dostał się do UFC dzięki programowi Dana White’s Contender Series. Amerykanin wystąpił w pierwszym odcinku serii, nokautując w 2 rundzie Grega Rebello. Przed dołączeniem do UFC, był mistrzem organizacji Cage Fury Fighting Championships (CFFC).

Poniżej oficjalne oświadczenie UFC, dotyczące pozytywnego testu Azunny Anyanwu.

Organizacja UFC została dzisiaj powiadomiona przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA), o potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej przez Azunnę Anyanwu. Próbka została pobrana od zawodnika 18 października 2017 roku.

USADA, niezależny administrator polityki antydopingowej w organizacji UFC, zajmie się zarządzaniem wynikami badań oraz odpowiednim rozstrzygnięciem sprawy Azunny Anyanwu. Zgodnie z polityką antydopingową UFC, istnieje pełny proces prawny, który przysługuje zawodnikom przed podjęciem jakichkolwiek sankcji. Dodatkowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie, wraz ze postępem procesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.