Awaria systemu wizowego może sprawić problemy zawodnikom UFC Fight Night 70

Erick Silva

Na kilka dni przed galą UFC Fight Night 70 istnieje ryzyko, że kilku zawodników może nie wystąpić na karcie walk.

Tym razem wina nie leży po stronie zawodników lecz po stronie systemu wizowego USA, który jest niedostępny z powodu problemów technicznych uniemożliwiających wydawanie wiz turystycznych. Według Departamentu Stanu USA, nie należy się spodziewać uruchomienia systemu przed przyszłym tygodniem. Z tego powodu istnieje duże ryzyko, że zawodnicy nie dotrą na galę.

„Nasze biuro Spraw Konsularnych w dalszym ciągu pracuje nad problemem z systemem wizowym. To jest problem globalny i pracujemy nad tym całą dobę. Nie należy się spodziewać przywrócenia sprawności systemu do przyszłego tygodnia,” powiedział rzecznik Departamentu Stanu, John Kirby.

Wiele osób znających sprawę powiedziało serwisowi MMAjunkie.com, że co najmniej czterech zawodników mających zaplanowane walki 27 czerwca, nie dostało jeszcze wniosków o wizy. Ci ludzie prosili o anonimowość, ponieważ nie są upoważńieni do udzielania informacji na ten temat.

Zakładając, że system wizowy zostanie uruchomiony w przyszłym tygodniu, będzie to zbyt krótki okres, by wszystko załatwić i taka sytuacja może zmusić zawodników do wycofania się z karty walk lub skróci czas ścinania wagi.

Według wpisu na Twitterze Spencera Lazara z MMAinterviews.tv, Erick Silva mający zaplanowaną walkę z Rickiem Story, jest jednym z tych zawodników, którzy mają problem z wizą.

UFC Fight Night 70 było początkowo zaplanowane w Brazylii, ale 15 maja organizacja postanowiła zmienić miejsce na Florydę.

Poniżej karta walk UFC Fight Night 70:

Lyoto Machida vs. Yoel Romero

TUF: Brazil 4 – Finał turnieju wagi lekkiej
TBA vs. TBA

TUF: Brazil 4 – Finał turnieju wagi koguciej
TBA vs. TBA

Erick Silva vs. Rick Story
Lorenz Larkin vs. Santiago Ponzinibbio
Steve Bosse vs. Thiago “Marreta” Santos
Masanori Kanehara vs. Rani Yahya
Hacran Dias vs. Levan Makashvili
Viscardi Andrade vs. Andreas Stahl
Eddie Gordon vs. Antonio Carlos Junior

One thought on “Awaria systemu wizowego może sprawić problemy zawodnikom UFC Fight Night 70

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *