Aslambek Saidov vs Brett Cooper podczas ACB 50

acbmma.com
acbmma.com

Poznaliśmy co-main event gali ACB 50 będzie nim starcie o pas wagi półśredniej pomiędzy Aslambekiem Saidovem a Brettem Cooperem.

Aslambek Saidov (19-4) praktycznie przez całą swoją karierę związany jest z organizacją KSW. W przeszłości był mistrzem kategorii półśredniej tejże federacji, zdobył pas w walce z Borysem Mańkowskim, który podczas KSW 27 odebrał mu pas, walka zakończyła się duszeniem w 2 rundzie. Saidov oprócz występów w polskiej organizacji ostatnio bierze również udział w galach ACB. Stoczył w niej jak na razie 2 walki i obie zakończyły się jego zwycięstwami (obie przed czasem). Następna walka Aslambeka będzie już pojedynkiem o pas mistrzowski ACB w której zmierzy się z Brettem Cooperem.

Brett Cooper (22-12) to bardzo doświadczony amerykański zawodnik, który bardzo długo związany był z organizacją Bellator. Na swoim koncie posiada m.in. zwycięstwo z mocnym Kendallem Grovem. Cooper wystąpił dwukrotnie dla KSW, obie walki jednak przegrał a silniejsi od niego okazali się Mamed Khalidow oraz Maiquel Falcao. Dla organizacji ACB stoczył jak na razie 1 walkę, jego przeciwnikiem był Beslan Isaev, Cooper wygrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję.

Gala ACB 50 odbędzie się 18 grudnia w Petersburgu w hali Sibur Arena. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek pomiędzy Salimgereyem Rasulovem a Denisem Goltsovem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *