Antonio Carlos Junior chce zastąpić Yoela Romero w walce z Paulo Costa na gali UFC 230

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Antonio Carlos Junior (10-2, 1 NC) zaproponował swoje zastępstwo za Yoela Romero w walce z Paulo Costa na gali UFC 230, która ma się odbyć 3 listopada w Nowym Jorku.

Paulo Paulo miał zmierzyć się z numerem jeden w rankingu wagi średniej UFC, ale z powodu kontuzji jakiej Romero nabawił się w walce z Robertem Whittakerem, uraz wymagał operacji, która eliminuje go z zapowiadanego pojedynku. W rozmowie z Arielem Helwani, Kubańczyk powiedział, że lekarze zalecają mu przerwę od czterech do pięciu miesięcy, co oznacza, że nie będzie gotowy na galę UFC 230.

To z kolei okazja dla Antonio Carlosa Juniora, który zaoferował swoje zastępstwo za Romero. Brazylijczyk ma stoczonych dziewięć walk w UFC i cztery w TUF. Z dziewięciu walk wygrał sześć, dwie przegrał, a jedna zakończyła się jako nierozstrzygnięta. Aktualnie „Cara de Sapato” jest na fali pięciu zwycięstw z czego czterech przed czasem w pojedynkach w których pokonał Leonardo Augusto Guimaraesa, Marvina Vettori, Erica Spicely, Jacka Marshmana i Tima Boetscha.

We wpisie na Twitterze, Carlos Junior napisał, żeby Paulo Costa pozwolił mu na zastąpienie Romero i żeby obydwaj pokazali jak wyglądał kiedyś ich sparring.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *