Antonina Shevchenko o swojej drodze do „Dana White’s Tuesday Night Contender Series”

mmajunkie.com

Kiedy słyszymy nazwisko Shevchenko, od razu na myśl przychodzi nam zawodniczka wagi muszej UFC Valentina Shevchenko, ale mało kto wie, że „Bullet” ma starszą siostrę Antoninę, która jest równie utalentowana w sportach walki.

Antonina Shevchenko (5-0) stoczy dzisiaj pojedynek w wadze muszej w programie „Dana White’s Tuesday Night Contender Series” mierząc się z Jaymee Nievara. Jeżeli Antonina wygra ten pojedynek, otworzą się dla niej drzwi do największej organizacji MMA jaką jest UFC.

Niepokonana w MMA Antonina Shevchenko znana jest przede wszystkim ze swoich umiejętności walki w Muay Thai na poziomie mistrzowskim. W tajskim boksie Antonina stoczyła 40 walk osiągając rekord 39-1.

W rozmowie z FloCombat, Antonina omawiała m.in. kwestię porównywania jej do młodszej siostry, co zupełnie jej nie przeszkadza.

„Nie mam nic przeciwko [porównaniom]. Ona jest moją siostrą. Jest moją młodszą siostrą i zawsze się o nią troszczę i zawsze jestem z niej dumna. Ona jest bardzo dobra, jest silną wojowniczką. Nie mam nic przeciwko temu, że jestem z nią porównywana.

Powiedziałabym, że jesteśmy do siebie podobne, ale jesteśmy też trochę różne i myślę, że ludzie zobaczą różnicę w ten wtorek podczas walki.

Treningi z Valentiną są bardzo trudne, a my ćwiczyłyśmy razem przez ponad 20 lat. Oczywiście zaczęłyśmy trenować, kiedy ona była bardzo mała, ale kiedy zaczynałyśmy naszą karierę zawodową, każdego dnia trenowałyśmy razem. Valentina jest uniwersalną zawodniczką. Jest dobra w każdym aspekcie. Jej Muay Thai jest niesamowite, jej zapasy są dobre, jej parter jest dobry. Ona nie pozwoli ci na popełnianie błędów.”

Mimo tego, że Antonina znana jest bardziej w walk w Muay Thai w którym równie dobrze radzi sobie Valentina, która z kolei w MMA jest o wiele bardziej doświadczona, to starsza z sióstr ma za sobą już pięć wygranych walk w MMA i nie widzi żadnego problemu w tym, by teraz samej spróbować swoich sił w najlepszej organizacji.

„Walczyłam w MMA przez wiele lat, więc nie jest tak, że walczyłam tylko w Muay Thai i przeszłam teraz do MMA. Zaczęłam trenować Muay Thai i równocześnie trenowałam i rywalizowałam w różnych sportach walki, ponieważ nasz trener chciał, abyśmy były uniwersalnymi zawodniczkami. Rywalizowałyśmy w MMA, Muay Thai, boksie, Taekwondo, karate i różnych stylach. Kiedy zaczęłyśmy rywalizować w MMA, to były lata 2003, 2004 i 2005, a wtedy nie było zbyt wielu dziewcząt w tym sporcie. Było więcej ofert do walk w Muay Thai, więc walczyłyśmy w tajskim boksie.

Kiedy Valentina zaczęła walczyć w UFC, trenowałem z nią te same rzeczy, więc pracowałem także nad swoim MMA.”

Antonina Shevchenko jest gotowa, aby sprawdzić się przeciwko najlepszym zawodniczkom MMA jeżeli wygra dzisiejszą walkę i dostanie do podpisania kontrakt z UFC. To byłby pierwszy raz w UFC, kiedy rodzeństwo walczyłoby w tej samej kategorii wagowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.