Anthony Smith ujawnił, że otrzymał propozycję walki z Janem Błachowiczem zaledwie kilka godzin po UFC 267

UFC / Jan Błachowicz Instagram

Być może Anthony Smith już niedługo zmierzy się w Oktagonie UFC z Janem Błachowiczem, który chce szybko wrócić do rywalizacji.

Anthony Smith ujawnił w poniedziałek w programie The MMA Hour, że zgodził się na walkę z Aleksandarem Rakicem 18 grudnia na gali UFC Fight Night 199. Walka została uzgodniona, ale Smith powiedział, że ma małą kontuzję, która zmusiła go do wycofania się z pojedynku. Amerykanin powiedział, że zaledwie kilka godzin po tym, jak Błachowicz stracił tytuł mistrza wagi półciężkiej na rzecz Glovera Teixeiry na UFC 267, organizacja zaproponowała mu walkę z Polakiem.

„Wygląda to tak, jakbyśmy dostali kogoś innego. W pewnym sensie podoba mi się ta walka z Janem Błachowiczem. Powiedzieli mi o tym tej nocy. On chce walczyć ponownie, chce walczyć wkrótce. Nie jestem zbyt mocno kontuzjowany, mam tylko do czynienia z drobnymi rzeczami i infekcją. Jak uda nam się wyleczyć infekcję, sądzę, że walka w lutym nie jest wykluczona.”

Według Smitha, jego preferencją jest rewanż z Rakiciem, jednak nie sądzi, aby Austriak chciał czekać do grudnia. W związku z tym, walka z Błachowiczem ma sens.

„Tak, na pewno, podoba mi się ta walka i lubię tego gościa. Chcę walki z Rakiciem, chcę jej ponownie, ale nie sądzę, żeby on chciał czekać, więc jeśli chce walczyć z kimś innym, to w porządku. Podoba mi się walka z Janem Błachowiczem.”

Anthony Smith jest po wygranej w pierwszej rundzie przez poddanie w walce z Ryanem Spannem, co było jego trzecią wygraną z rzędu. Wcześniej pokonał Jimmy’ego Crute przez TKO z powodu kontuzji nogi i poddał Devina Clarka. Te zwycięstwa pozwoliły mu odbić się po dwóch porażkach z Gloverem Teixeirą i Rakiciem.

Jan Błachowicz natomiast stracił w sobotę tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC, przegrywając przez poddanie w drugiej rundzie z Teixeirą. Błachowicz wspominał, że chciałby się szybko wrócić do akcji i być może będzie to walka ze Smithem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *