Anthony Pettis sprawił kolejną porażkę Donaldowi Cerrone

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Donald Cerrone podjął się kolejnego wyzwania w walce z Anthonym Pettisem na gali UFC 249, chcąc zrewanżować się za porażkę przez nokaut z 2013 roku. Niestety dla Cerrone, ta walka również zakończyła się jego porażką.

Cerrone rozpoczął walkę ze środka Oktagonu przejmując inicjatywę. Pettis krążył wokół niego, próbując znaleźć dystans i zaatakować w odpowiednim czasie. Cerrone próbował kilka razy sprowadzić walkę do parteru, ale Pettis skutecznie się bronił i utrzymał walkę w stójce. Pettis zaatakował kopnięciem z wyskoku, ale Cerrone wykorzystał moment, aby obalić go i przejść do pozycji bocznej. „Kowboj” zdecydował się podnieść pozycję z powrotem do stójki, ale nadział się na mocny cios  prawą rękę przed końcem rundy.

Pettis rozpoczął drugą rundę od ataku różnymi kombinacjami ciosów. Cerrone powoli odzyskał kontrolę nad środkiem klatki, ale wciąż był mniej aktywny w wyprowadzaniu uderzeń. Następnie poszedł ponownie po obalenie wbijając przeciwnika w siatkę, ale Pettis szybko wrócił do stójki.

W trzeciej rundzie „Showtime” napierał do przodu atakując Cerrone mocnymi ciosami. „Kowboj” zaczął ponownie szukać szansy w obaleniu, ale Pettis nie miał z tym żadnego problemu. Podczas ostrej wymiany ciosów, Cerrone sygnalizował trafienie w oko, ale walka nie została przerwana. Wtedy Pettis rzucił się do ataku, ale Cerrone wytrzymał tę nawałnicę i zrewanżował się kopniakiem w głowę, ale były mistrz wagi lekkiej przyjął go bez większego problemu. Doświadczeni weterani wystrzelili wszystko, co mieli jeszcze w zanadrzu na ostatnie chwile przed końcem pojedynku.

Ostatecznie Anthony Pettis pokonał Donalda Cerrone przez jednogłośną decyzję (29-28 x3).

Dla Anthony’ego Pettisa jest to cenne zwycięstwo po dwóch przegranych walkach z Nate’em Diazem przez decyzję i Carlosem Diego Ferreirą przez poddanie w drugiej rundzie.

Jeśli chodzi o Donalda Cerrone, to jest to jego czwarta przegrana walka z rzędu. Cerrone przegrał trzy poprzednie pojedynki przez TKO w starciach z Tonym Fergusonem w drugiej rundzie oraz Justinem Gaethje i Conorem McGregorem w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.