Anthony Pettis schodzi do wagi piórkowej

Anthony Pettis

Były mistrz wagi lekkiej UFC, Anthony Pettis postanowił przejść do niższej kategorii wagowej, aby spróbować swoich sił w dywizji piórkowej.

Anthony’ego Pettisa (18-5) zobaczymy w nowej wadze najprawdopodobniej w sierpniu o czym poinformował serwis MMAFighting.com.

„Showtime” zaszedł bardzo wysoko w wadze lekkiej i zdobył w tej wadze najwyższe trofeum, czyli tytuł mistrza, a wszystko dzięki pięciu zwycięskim walkom z czego cztery z nich zakończył przed czasem. Niestety od drugiej obrony tytułu przyszedł kryzys po porażce z Rafaelem dos Anjos. Kolejne dwie walki, to również przegrane z Eddie Alvarezem i Edsonem Barbozą.

Aktualnie Anthony Pettis zajmuje #7 pozycję w rankingu wagi lekkiej i chociaż jest jeszcze za wcześnie, by ferować wyniki kolejnych pojedynków. Jeśli z przejściem do wagi piórkowej i z wdrożeniem się w nią wszystko pójdzie dobrze, to Pettis ma spore szanse namieszać w dywizji. Pierwsze nazwiska jakie przychodzą na myśl w kwestii zestawienia ich z Pettisem, to #6 Cub Swanson (22-7-0) oraz #5 Ricardo Lamas (16-5-0).

Jesli te dwa nazwiska lub inne nie wypalą, to zawsze pozostaje jeszcze rewanż z Clayem Guidą po ich walce na TUF 13 Finale, którą wygrał Guida pokonując przez jednogłośną decyzję debiutującego w UFC Pettisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *