Anthony Pettis planuje powrót na wiosnę i chcę stoczyć trzy walki w 2015r.

hardmagnum.com

 

Mistrz wagi lekkiej UFC, Anthony Pettis ma już ogólnie zarysowany plan na przyszły rok w którym chce stoczyć trzy pojedynki.

Przez ostatnie dwa lata, Pettis walczył tylko trzy razy, w tym w obronie pasa przed Gilbertem Melendezem na UFC 181. Tak mała częstotliwość walk była spowodowana kontuzjami, które skutecznie zatrzymały jego aktywność w klatce. Pettis zapowiada, że teraz wszystko ulegnie zmianie ponieważ chce się rozwijać i iść do przodu i w związku z tym planuje stoczyć trzy walki w 2015 roku.

Według UFC Tonight, Anthony Pettis będzie chciał wrócić do akcji w marcu lub kwietniu, a później w lipcu oraz pod koniec roku. Na brak przeciwników raczej nie będzie można narzekać ponieważ w kolejce po pas ustawiają się Rafael dos Anjos oraz Khabib Nurmagomedov.

Nurmagomedov jest w trakcie leczenia kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i według jego menadżera Ali Abdel-Aziza, nie będzie w stanie podjąć walki wcześniej niż koło maja. To sprawia, że walka z Rafaelem dos Anjosem idealnie wpisywałaby się w termin wiosennego powrotu Pettisa. Rafael dos Anjos dzięki zwycięstwu z Natem Diazem na UFC on FOX 13 dał sobie szansę na walkę z Pettisem. Z kolei Nurmagomedov mógłby zawalczyć z Pettisem w lipcu o ile ten nadal byłby mistrzem.

Według menadżera Pettisa, Mike’a Robertsa, mistrz jest otwarty na walkę z Rafaelem dos Anjos na wiosnę przy założeniu, że Nurmagomedov nie będzie w stanie walczyć.

Obóz Nurmagomedova powiedział, że do lipca będą gotowi, ale nie mają pojęcia z kim Khabib się wtedy zmierzy. Khabib Nurmagomedov uważa, że UFC chce bronić Pettisa przed nim i dodaje, że walka z dos Anjosem to dla Pettisa kiepskie zestawienie ponieważ Rafael dos Anjos pokona mistrza.

5 thoughts on “Anthony Pettis planuje powrót na wiosnę i chcę stoczyć trzy walki w 2015r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.