Anthony Pettis o kontuzji Andersona Silvy: To była amatorska pomyłka

Mistrz wagi lekkiej ocenia okoliczności kontuzji Spidera.

28 grudnia 2013r. Anderson Silva (33-6, 16-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) toczył rewanżowy bój z Chrisem Weidmanem (12-0, 8-0 w UFC). Był faworytem tej walki ale pojedynek przegrał przez TKO w II rundzie z powodu złamania nogi doznanego w wyniku zablokowania niskiego kopnięcia.

Anthony Pettis (17-2, 4-1 w UFC) uważa, że była to amatorska pomyłka. Zapytany o to czy widok takiej kontuzji wpłynie na jego styl walki odpowiedział:

Nie bardzo. To było coś w stylu amatorskiej pomyłki. Użył podstawowego kickbokserskiego kopnięcia. To znaczy, on prawdopodobnie robił to milion razy w swoim życiu ale to był zły moment na to. Zły kąt, zły nacisk. Ale to nie sprawi, że ja będę kopał inaczej.”

Myślę, że brzydko to wyglądało. Było to przykre ale to jakby tak mówić w koszykówce, gdy ktoś skręci kostkę.”

Również obecny mistrz wagi lekkiej w ostatnim czasie przeszedł przez kontuzję nogi a dokładnie doznał zerwania PCL. Anthony powiedział, że to dość często zdarzający się uraz będący wynikiem np. wypadku samochodowego w którym człowiek uderza nogami w deskę rozdzielczą pojazdu. Dodał także, że z powodu kontuzji nie mógł kopać przez pół roku.

Już w najbliższą sobotę Pettis w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa UFC zawalczy z Gilbertem Melendezem (22-3, 1-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) w co-main evencie gali UFC 181.

8 thoughts on “Anthony Pettis o kontuzji Andersona Silvy: To była amatorska pomyłka

  1. myślę ze przyczyna był spory postęp muay tai Wspaniałego Chrisa który umiejętnie zablokował kopnięcie
    ogólnie jego styl sprawia, ze Anderson gubi się jak dziecko, bo Chris doskonale wie kiedy przycisnąć, oby tylko Belfortowi nic złego się nie stało i przegrł na pkt jak Machida albo jakieś duszenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.