Anthony Johnson i Patrick Cote zakończyli zawodowe kariery

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dwaj znani zawodnicy ogłosili zakończenie zawodowych zmagań.

Podczas wczorajszej gali UFC 210 Anthony Johnson (22-6, 13-6 w UFC, #1 w rankingu UFC) i Patrick Cote (23-11, 10-11 w UFC) przegrywali swoje pojedynki ulegając odpowiednio Danielowi Cormierowi (19-1, 8-1 w UFC) oraz Thiago Alvesowi (22-11, 14-8 w UFC).

Po zakończonych pojedynkach obaj zawodnicy ogłosili zakończenie swoich karier. O ile w przypadku Kanadyjczyka ta decyzja nie powinna dziwić, wszak Patrick ma już 37 lat i 34 zawodowe pojedynki na koncie, tak Rumble swoimi słowami zaskoczył wielu.

Johnson należy obecnie do ścisłej czołówki wagi półciężkiej UFC, w ciągu ostatniego roku Amerykanin wygrał trzy walki nokautując mocnych rywali w osobach Jimiego Manuwy, Ryana Badera i Glovera Teixeiry. Zawodową karierę rozpoczął w 2006r. i od tamtej pory stoczył 28 walk, z których 22 wygrał.

Cote debiutancki pojedynek stoczył w 2002r. a już 2 lata później na gali UFC 50 rywalizował z Tito Ortizem. Od połowy 2012r. nieprzerwanie związany  z największą organizacją MMA na świecie. Zanotował zwycięstwa w walkach z m.in. Benem Saundersem, Kendallem Grovem czy Ricardo Almeidą.

7 thoughts on “Anthony Johnson i Patrick Cote zakończyli zawodowe kariery

  1. Jest coś takiego jak „SZOK po URAZOWY”. Tego typu zjawisko może się przydarzyć każdemu… Obojętnie czy jest to młody Fedor Emelianienko czy Mike Tyson… Czy Anthony Johnson… Nie ważne… Każdy może doświadczyć Szoku po Urazowego… To własnie A.J. Doświadczył i zgodnie z całą procedurą tego Zjawiska się zachował czyli… Gadał Głupoty i Się Popłakał.

  2. Nie zostanie. Powiedzial, ze nie bedzie sie bil, bo to by bylo bez sensu, zeby rezygnowac z UFC, aby nadal sie bic. Zaczyna zupelnie inny biznes, ale nie chcial zdradzic o co chodzi, bo jeszcze za wczesnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *